Magiczne stworzenia, niebezpieczne sytuacje, tajemnicze miejsca i przedmioty, ciekawa akcja  i elementy fantastyki – to wszystko składa się na bardzo dobrą propozycję literacką dla młodzieży (i nie tylko). Po raz pierwszy w Polsce SERIA GOBELIN autorstwa Henry’ego H. Neffa- została wydana nakładem Wydawnictwa Mamania. Niezwykły świat Akademii Rowen – czy wchodzicie w niesamowity świat fantastycznych przygód Maxa? Zdecydowanie warto! Ciekawa i bardzo obszerna propozycja nie tylko dla fanów Harrego Pottera! Mam niezwykłą przyjemność opowiedzieć Wam o czterech księgach z pięcioksięgu GOBELIN. Serii pełnej magii, mitów, legend i niezwykłych przygód!

wp-1610474585396-1024x999 GOBELIN – fantastyczno-przygodowa seria Henry’ego H. Neffa dla dzieci i młodzieży od Wydawnictwo Mamania.

GOBELIN. OBROŃCA ROWAN

Pierwszy z tomów serii. Blisko 400 stron gęstego tekstu.  Zaczyna się zwyczajnie od wizyty nastoletniego chłopca w muzeum. Tam główny bohater zauważa niezwykły przedmiot. Jest nim celtycki gobelin. Bohater wkrótce trafia do Akademii Rowan. Jest wybrańcem i wspólnie z innymi bohaterami opowieści będzie walczył z dobrem i złem. Szkoła ma go przygotować do walki, która może odmienić losy świata.

„Dziecko, które tegoż dnia dostanie do ręki broń, rozsławi się w całej Irlandii, ale jego życia będzie krótkie.”

  • Cześć pierwsza: GOBELIN. OBROŃCA ROWAN – Do kupienia TUTAJ

GOBELIN. DRUGIE OBLĘŻENIE

Drugi tom fantastyczno-przygodowej serii Henry’ego H. Neffa. Wracamy do bohaterów poznanych w pierwszym tomie. Max i David będą musieli ocalić Księgę Thotha przed demonem. Jest nim Astaroth – przerażająca istota, która pragnie zapanować nad światem. Misja uczniów Akademii Rowen jest absolutnie niezwykła. Opowieść łączy wątki fantasy, science-fiction i mitologiczne. Bohaterowie wyruszą w niezwykłą podróż. Przekroczą lądy, wody a nawet czas! Niezwykła podróż i absolutnie ważna misja. Czy bohaterowie zdołają ocalić księgę w której zawarty jest sekret kontroli nad światem ludzi? Zapewniam Was, że takiego przebiegu wydarzeń się nie spodziewaliście.

  • Część druga – DRUGIE OBLĘŻENIE –  Do kupienia TUTAJ

DEMON I KUŹNIA. GOBELIN

Trzecia część serii GOBELIN. Wracamy do szkoły, która po niezwykłych wydarzeniach musi na nowo zostać odbudowana. Nic nie jest takie jak kiedyś. Świat zyskał nowe oblicze a jak się zmienił – tego dowiecie się na blisko 560 stronach opowieści. Wyprawa zwiadowcza będzie niebezpieczna, bo nic nie jest już takie, jak było kiedyś… Demon króluje! Świat się zmienia. Ludzkość potrzebuje bohatera! Czy Max nim zostanie? Czy zdoła powstrzymać siły zła? Niebezpieczeństwo jest wszędzie! Emocje gwarantowane.

  • Cześć trzecia DEMON I KUŹNIA. GOBELIN – do kupienia TUTAJ

GOBELIN. PRZETRWANIE

Czwarta część przygód niezwykłych bohaterów z Max’em McDaniels’em w roli głównej. Sytuacja na świecie jest nadal bardzo skomplikowana… w zasadzie koniec ludzkości jest już bliski. Czy jest w stanie ktoś zmienić rzeczywistość? Astaroth nie jest już największym zagrożeniem. Tym razem Prusias będzie próbował stworzyć swoje imperium,. Armia czeka na rozkazy. Tutaj już sytuacja jest kompletnie skomplikowana. Bohaterowie nie mogą liczyć na swoje dawne siły. Być może mała i niedoświadczona Mina zdoła zmienić bieg wydarzeń. Niespełna 500 stron przejmującej walki o przyszłość ludzkości.

  • Czwarta część- GOBELIN. PRZETRWANIE – Do kupienia TUTAJ

GOBELIN to zdecydowania bardzo przygodowo-fantastyczna seria książek. Ogrom treści, klimatyczne przygody bohaterów. Niezwykle dopracowany świat i drobiazgowo przemyślana fabuła to również wielki atut tytuły. Podobieństwo do Harrego Pottera? Biorąc pod uwagę, że główny bohater w wieku 12 lat odkrywa, że ma magiczne moce, akademia w której młodzież doskonali swoje magiczne moce – podobieństwa występują! Jednak jestem daleka do porównania tych książek. To dwa zupełnie inne światy i kompletnie inne przygody. Równie dobre i zdecydowanie ciekawe serie. Jako fanka Harrego Pottera oczywiście daje mu palmę pierwszeństwa jednak Max McDaniels i wybrańcy Akademii Rowena również wzbudzili moją sympatię. Podobieństwem jest również walka dobra ze złem. Jednak mroczność jest tutaj zdecydowanie bardzo silna. GOBELIN dedykowany jest nastolatkom i zadanie to spełnia w najwyższym stopniu. Polecam także wielbicielom magii w każdym wieku. Wydanie polskie zawiera także ilustracje – autorstwa samego henrego H. Neff’a.

wp-1610474585396-1024x999 GOBELIN – fantastyczno-przygodowa seria Henry’ego H. Neffa dla dzieci i młodzieży od Wydawnictwo Mamania.
Serdecznie polecamy serię GOBELIN z Matyldą

GOBELIN to pena magii i fantastyki seria – książki, które wypełnią nie jedną cudowną noc miłą i zaskakującą lekturą. Serdecznie polecam.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *