Gliniany most – opowieść, która nie pozostawia złudzeń. Powieść, której fabuła zawiera się wokół wielowarstwowych opowieści o losach rodziny, Rodziny, której przyszłość rysuje się w niepewnych barwach.  Skrywane od dawna tajemnice i nagłe zwroty akcji. Markus Zausak to autor, którego sława pozwala oczekiwać po prostu bardzo dobrej książki! Długo wyczekiwana nowa powieść Markusa Zusaka, autora światowego fenomenu – „Złodziejki książek”. 

2678_gliniany_most Gliniany most – Markus Zusak. Trudne losy rodziny w poetyckich i wrażliwych słowach. Nasza Księgarnia LATO 2019
  • Gliniany most
  • Markus Zusak
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • tłumacz: Anna Studniarek
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 544
  • format: 152 x 230 mm
  • przedział wiekowy: 14-100
  • Do kupienia TUTAJ

Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim most. Niespodziewaną propozycję przyjmuje Clay, dręczony skrywaną od dawna tajemnicą. Dlaczego jest tak zdruzgotany? I dlaczego musi podjąć się tego niezwykłego wyzwania?  

 „Gliniany most”  to moja pierwsza powieść autora. Styl i kompozycja zdecydowanie zachęciła do lektury. Opowieść mimo swego gabarytu nie pozwala na nudę. Wręcz przeciwnie – to spotkanie z emocjami oraz ludźmi, których los nie oszczędzał. Być może sami wychowywaliście się w czasach słusznie minionych tj. w szarej i komunistycznej Polsce. Oczekiwania w stosunku do dzieci bardzo często są wygórowane. Taki los spotkał Penelopę Lesciuszko. Kobieta wyrusza w świat i realizuje koncepcje swojego ojca. Wierzą oboje, że gdzieś daleko życie będzie lepsze. Los jednak nie jest taki jednoznaczny. Finał losów Penelopy to pozostawienie po sobie piątki synów. Każdy z nich walczy o siebie i realizuje się według możliwości i potrzeb. Każdy z bohaterów dąży do celu.

Tytułowy most pojawia się po latach. Marnotrawny ojciec prosi o pomoc. Jeden z braci przyjmuje wyzwanie. To początek retrospekcji, opowieści o teraźniejszości, relacjach, emocjach.

 „Gliniany most” Markusa Zusaka to opowieść o skomplikowanych ludzkich losach.  W tedy, gdy do losów jednostki wpleciemy emocje, wytrwałość, upór historia człowieka przestaje mieć banalny rys. Losy bohaterów niespiesznie rysują swoje drogi, wywierając istotne rysy w codziennych życiorysach. Zdecydowanie polecam na wakacyjną lekturę, jesienną sagę przy dobrej herbacie  lub inne okazje. Bohaterzy zostali solidnie potraktowani przez życie. Mieli jednak siebie i relacje, które nie pozwalały żyć w zgodzie i harmonii. Sytuację podsycały jeszcze  kobiety. Opowieść zaprasza do swego wnętrza. Dla każdego przygotowała coś specjalnego. Trudne tematy w poetyckich opisach, wrażliwym ujęciu.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: