Książka dla niemowląt i małych dzieci, która zachwyca wydaniem, bawi grafikami i rozczula treścią. Bobaski wiedzą  co to komunikacja – za pomocą prostych dźwięków oddają znaczenia słów a nawet wyrażeń.  Piękne ilustracje dodają publikacji urok, który jest wspaniały. Książka, którą wybrałam na prezent dla maleńkiej Róży.

20190313_2146091819390481-300x300 Gili, gili – słówka z ostatniej chwili. Wydawnictwo ZAKAMARKI.

Gili, gili – słówka z ostatniej chwili to nowość od wydawnictwa Zakamarki. Wydawca tym razem pomyślał o najmłodszych czytelnikach i zaproponował fenomenalnie wydaną publikację z najważniejszymi słówkami ze słowników bobasów. Doskonale znam temat i muszę powiedzieć, że wiele ze słów to język, którym posługuje się moja córka. Znalazłam również tam słówka, które mnie samą zaskoczyły jak np. susiajka.

20190313_2146091819390481-300x300 Gili, gili – słówka z ostatniej chwili. Wydawnictwo ZAKAMARKI.

Publikacja w bardzo atrakcyjniej formie prezentuje główne obszary aktywności, zainteresowania i poznania świata. Na 30 stronach dzieci zobaczą duże, wyraźne i kolorowe ilustracje autorstwa Benjamina Chauda. Głównym bohaterem opowieści jest dziecko tj. dzidzia.  Jest oczywiście mama (karmiąca piersią) oraz tata, z  którym zostaje pod jej nieobecność  dziecko. Znajdziemy także nianię, która daje dzidzi jeść (am, am ). Pojawił się także pies, który wesoło szczeka hau, hau.

Znajdziemy w książce wyrazy dźwiękonaśladowcze, które wpisują się w zabawę i naukę mówienia.

Wygodny dla dziecięcych raczek format, miękkie narożniki i grube kartonowe strony – to wydanie dedykowane jest małym dzieciom. Ilość bodźców została zredukowana do głównych ilustracji, które zawarte są na jasnym tle.  Pozwala to dziecku skupić się na konkretnym przedmiocie i czynności.

Autorzy zapraszają do tworzenia własnego słownika. Zainspirowana przysiadłam z kartką i dzienniczkiem i w ten sposób spisałam około 50 najpopularniejszych słów wypowiadanych przez moją prawie 2-latkę. Rozkoszna zabawa i świetna pamiątka.

20190313_2146091819390481-300x300 Gili, gili – słówka z ostatniej chwili. Wydawnictwo ZAKAMARKI.
 • Gili, gili – słówka z ostatniej chwili
 • tłumaczenie: Katarzyna Skalska
 • tytuł oryginału:
 • Le petit Roro (mon tout tout premier dico)
 • język oryginału: francuski
 • Wydawnictwo Zakamarki
 • Poznań 2019
 • książka kartonowa, 30 stron
 • Do kupienia TUTAJ

Gili, gili – słówka z ostatniej chwili to książka, która mnie zachwyciła i sama wybrałam ją na prezent dla maleńkiej Róży (i jej starszej siostry, która na pewno świetnie przeczyta/opowie jej o szczegółach zawartych w środku).


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: