Wiosna radosna! Zabierz koc i zrób sobie relaks z komiksem w ręce – wiosenne nowości i kontynuacje znakomitych tytułów po prostu zachwycają! Zabrałam najciekawsze komiksy od EGMONT kierowane dla dzieci od 6+ poprzez dzieci w wieku szkolnym kończąc na młodzieży i dorosłych! Wśród komiksów znajdują się: Gargulce. Podróżnik, tom 1,ZOO wymarłych zwierząt , tom 1; Lucky Luke. Siedem opowieści o Lucky Luke’u, tom 42, Mali Bogowie. Centaur by się uśmiał, tom 8, Królik kontra Małpa i legion zagłady, tom 3; Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka, tom 3; Światła Północy. Drzewo portalu – część II, tom 6; Sami. W przepaści, tom 7 itd.
WIOSENNY PRZEGLĄD KOMIKSÓW 2024
Gargulce. Podróżnik, tom 1
- Scenariusz: D.-P. Filippi
- Rysunki: J. Etienne
- Przekład: Maria Mosiewicz
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 48 stron
- Format: 215×290
- Cena: 34,99
- Język oryginału: francuski
- Seria: Gargulce
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Ruszamy od nowości – przed Wami pierwszy tom przygodowo-fantastycznej opowieści dla młodych czytelników. Chłopiec imieniem Grzegorz musiał zmienić miejsce zamieszkania. Przeprowadza się wraz z rodzicami i starszą siostrą do miasta, które ma dość ciekawą architekturę. Wyobraźcie sobie, że nagle atrakcja Waszego miejsca zamieszkania są gotycka kolegiata i ponura cytadela. Los chciał, że nasz bohater znajduje niezwykły medalion – to początek przygody. Jakie konsekwencje przyniesie tajemniczenia znalezisko. Grzesiek zostanie wplątany w walkę z dobra ze złem – po której stanie stronie?
Piękne ilustracje i dynamiczna akcja – zdecydowanie jest to komiks dla miłośników przygody. Zdecydowanie dobra propozycja dla młodego czytelnika 7/8+. Ciekawe jakie dalsze losy Grzesia czekają na czytelników. Zdecydowanie nas zaskoczą.
Głównymi autorami serii są często działający w tandemie dwaj twórcy, francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, doskonale znani polskiemu czytelnikowi ze wspólnych dzieł: cyklu „Niezwykła podróż” oraz albumów „Miki i zaginiony ocean” oraz „Miki i kraina Pradawnych”. Camboni ilustruje „Gargulce” od drugiego tomu, natomiast tom pierwszy narysował francuski grafik o pseudonimie J. Étienne (właśc. Étienne Jung; m.in. „ChimeryWenus”, „Auguste et Romulus”, „Brüssli”).
ZOO wymarłych zwierząt, tom 1
- Scenariusz: Christophe Cazenove
- Rysunki:Bloz
- Przekład: Maria Mosiewicz
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 48 stron
- Format: 215×290
- Język oryginału: francuski
- Seria: ZOO wymarłych zwierząt
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Wesoła opowieść dla młodych czytelników – z wartościowa treścią i bardzo kolorowymi ilustracjami. Zdecydowanie tematyka zwierząt jest ciekawa dla młodych czytelników. Główną bohaterka komiksu jest rezolutna weterynarka Debora. Dziewczyna trafia na staż do bardzo szczególnego ogrodu zoologicznego – takiego, w którym żyją zwierzęta, które uznaje się za… wymarłe! Spotkacie takie zwierzaki jak: dront dodo, wilkowór tasmański, lew berberyjski. Zwierzęta maja się doskonale – ach jak wyobraźnia chciałaby by tak było autentycznie. Deborę czeka mnóstwo zaskakujących przeżyć w fascynującym azylu dla gatunków, które nie powinny już istnieć. Co ciekawe komiks poza fabuła zawiera dodatki na temat zwierząt wymarłych lub zagrożonych wyginięciem. Polecam czytelnikom wieku wczesnoszkolnym i szkolnym – zdecydowanie komiks budzi pozytywne emocje.
Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów „Sisters”, „Mali bogowie” czy „Kasia i jej kot”, oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe’aGrenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść „Dinozaury w
Lucky Luke. Siedem opowieści o Lucky Luke’u, tom 42
- Scenariusz:RenéGoscinny
- Rysunki: Morris
- Przekład: Maria Mosiewicz, Marek Puszczewicz
- Oprawa: miękka
- Objętość: 48 stron
- Format: 216×285
- Język oryginału: francuski
- Seria: Lucky Luke
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Komiks, którego nie trzeba nikomu niemal przedstawiać. Lucky Luke, najsłynniejszy komiksowy kowboj Dzikiego Zachodu, od świtu do zmierzchu nie ma chwili spokoju: ciągle komuś pomaga, wybawia od kłopotów, ratuje z niebezpieczeństwa. Po tak intensywnym dniu wieczorami marzy o odpoczynku. Nie ma jednak czasu na relaks. Tym razem w formie aż siedmiu krótszych historii poznamy dalsze losy bohatera. Będzie musiał skonfrontować się z obroną wędrownego handlarza przed bandytami i Indianami, zaopiekuje się nieposłusznym chłopcem, pomoże pionierom w przeprawie przez rzekę… A nawet ożywiać atmosferę na eleganckim koncercie utworów Mozarta! Rewelacyjne spotkanie z klimatycznym bohaterem i Dzikim Zachodem.
Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza RenéGoscinnego oraz rysownika Morrisa. Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.
Mali Bogowie. Centaur by się uśmiał, tom 8
- Scenariusz: Christophe Cazenove
- Rysunki: Philippe Larbier
- Przekład: Maria Mosiewicz
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 48 stron
- Format: 215×290
- Język oryginału: francuski
- Seria: Mali Bogowie
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Znakomita seria, którą warto kontynuować jak i można zapoczątkować w dowolnym momencie. Ósma część wesołych przygód niezbyt rozgarniętych ( niesamowicie sympatycznych) kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Nawet oni muszą siedzieć w szkole i wykuwać na pamięć takie nudy jak lista potworów. A kto się źle uczy, ten w lecie odrabia pracę wakacyjną… Apollo i Artemida proszą Heraklesa, żeby zapoznał ich na żywo ze straszliwymi istotami. Niebezpieczna nauka przeciąga się poza wakacje, co więcej, do akcji jako przewodnik wkracza szalony Taurusek, który ma niecodzienne pomysły na poznawanie bestii. Koszmarne emocje gwarantowane!
Rewelacyjny komiks, absolutnie wyjątkowy, zabawy i z wartością humoru i edukacji.
Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „LesEnigmes de Léa”.
Królik kontra Małpa i legion zagłady, tom 3
- Scenariusz: Jamie Smart
- Rysunki: Jamie Smart
- Przekład: Mateusz Lis
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 256 stron
- Format: 148×210
- Język oryginału: angielski
- Seria: Królik Kontra Małpa
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Komiks dla poszukiwaczy wrażeń – tematyka horroru skierowana do dzieci. Wciągające opowieści – 200 stron zabawy i humoru oraz olbrzymia zachęta do czytania samodzielnego. Trzeci tom przygód leśnych zwierzątek, które nie mogą zaznać spokoju, odkąd pewna przemądrzała Małpa spadła z nieba w kapsule kosmicznej i zaczęła szarogęsić się w ich lesie. Królik i reszta gangu – Gryzek, Wieprzek, Czarek z Żelastwa, Kaskabóbr i Skunks – mają serdecznie dość intruza i chaosu, jaki wywołuje. Czy zdołają zatrzymać apokalipsę zanim będzie za późno? Czy jesteście gotowi na niestandardowe i szalone przygody naszych bohaterów?
Autor scenariusza i rysownik Jamie Smart od wielu lat zajmuje się tworzeniem komiksów dla najmłodszych. Do najpopularniejszych tytułów jego autorstwa należą: „Królik kontra małpa”, „Looshkin” i „Fish-Head Steve” – pierwszy komiks nominowany do prestiżowej nagrody im. Roalda Dahla dla najzabawniejszych powieści. Jamie Smart jest również autorem ilustrowanych książek dla dzieci („Flember: the SecretBook”) oraz projektów multimedialnych („FindChaffy”).
Komiksy są super! Diabełki. Brat i siostra na zawsze. Tom 4
- Seria/cykl: DIABEŁKI, KOMIKSY SĄ SUPER!
- Scenarzysta: Olivier Dutto
- Ilustrator: Olivier Dutto
- Tłumacz: Maria Mosiewicz
- Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
- Do kupienia TUATAJ
Brat i siostra – dwa diabełki! Miłość i… rywalizacja, kłótnie, zaczepki i wszystkie plagi świata! Dwa diabełki nie mogą bez siebie żyć… a dokładniej mówiąc: nie mogą żyć bez robienia sobie na złość! Sprytna Nina uważa dzień za stracony, jeśli nie doprowadzi do ukarania brata przez rodziców, z kolei Tomek wykorzystuje każdą okazję, aby zdezintegrować siostrę, którą podejrzewa o bycie agentką kosmitów. Bywa jednak, że rodzeństwo łączy siły w sytuacjach wymagających współpracy. Wtedy okazuje się, że diabełki naprawdę nie potrafią bez siebie żyć, a co więcej, uświadamiają sobie, że są bratem i siostrą na zawsze! Komiks pełen realności a jednocześnie przeniknięty humorem i dobrym smakiem. Jako rodzic chłopca i dziewczynki powiem – samo życie! Bawi do łez! Nie narzuca, nie faworyzuje, pozwala cieszyć się z codzienności.
Scenarzystą i rysownikiem serii jest francuski twórca Olivier Dutto, który zdobył popularność właśnie „Diabełkami”, które są wydawane od 2004 roku. Wymyślił też serię poboczną, „Grippy”, poświęconą leniwemu kotu Niny i Tomka.
Jedna z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Druga część cyklu została w 2005 roku wyróżniona nagrodą na Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii dla młodych odbiorców. Czwarty album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: „Jak ujarzmić brata”, „Urwanie głowy z tym bratem!” oraz „Brat i siostra na zawsze!”.
Mój pierwszy komiks 5+ Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Wspólne życie, tom 3
- Scenariusz: Brigitte Luciani
- Rysunki: EveTharlet
- Przekład: Marek Puszczewicz
- Oprawa: twarda z gąbką
- Objętość: 32 strony
- Format: 216×285
- Język oryginału: francuski
- Seria: Mój pierwszy komiks 5+
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Bohaterów z lasu znacie już od dawna. Tym razem wyruszają w pełna emocji przygodę. Po emocjach i drzewach rodzina Borsuków i Lisów przedstawia nam szerszy, ale bardzo ważny temat – wspólne życie. Czym są wartości jak: Wolność, braterstwo, równość, tolerancja? Młody czytelnik 4+ ma okazje poznać pojęcia w nieco zabawny i edukacyjny sposób. Podczas tej historii dzieci będąmogły się zastanowić, jak można wspólnie podjąć decyzję pomimo różnic między ludźmi, co jest doskonałym wprowadzeniem do życia w społeczeństwie.
To trzecia tematyczna książka – zabawna i pełna anegdot – ze świata rodziny Borsuków i Lisów. Wspaniała rodzinka! Dobry przykład i wiele wartościowych treści. Serdecznie polecam dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do samodzielnego czytania, dyskutowania i poznawania świata!
Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka, tom 3
- Scenariusz: SilviaBencivelli, PieroGenovesi, LucaPagani,
- ChiaraSegré, Andrea Vico, Jacopo Olivieri, TeaOrsi
- Rysunki: DeniseShimabukuro, DaniloLoizedda,
- Marco Palazzolo, Marino Gentile
- Przekład: Maria Białek
- Oprawa: miękka
- Objętość: 64 strony
- Język oryginału: angielski
- Seria: Nauka z komiksem
- Kategoria: komiks amerykański
- Tematyka: popularno-naukowy
- Do kupienia TUTAJ
Tom trzeci serii komiksów naukowych skierowanych dla czytelników w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Znany i lubiany Stich i jego przyjaciele przekonują się, że skutki działania miotacza promieni ewolucji wynalezionego przez Jumbęmogą być nieprzewidywalne. Trafiony takim promieniem David zmienia się wręcz nie do poznania. Jak to się skończy? Poznaj naszych przodków i etapy ich ewolucji. Dowiedz się, co to jest epigenetyka i jak Homo sapiens przez wieki podbijał świat.
Rewelacyjny komiks, który łączy naukę i rozrywkę. Atrakcyjna forma zachęca do czytania i poznawania wiedzy z zakresu genetyki!
Światła Północy. Drzewo portalu – część II, tom 6
- Scenariusz: Malin Falch
- Rysunki: Malin Falch
- Przekład: Mateusz Lis
- Oprawa: twarda
- Objętość: 144 strony
- Format: 148×210
- Język oryginału: norweski
- Seria: Światła Północy
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: fantasy
- Do kupienia TUTAJ
Nadszedł czas ostatecznego starcia! Sonja rusza na ratunek Espenowi, którego Wikingowie chcą rzucić na pożarcie wężowi morskiemu. W tym czasie stryj Henrik szuka sposobu, aby zabrać ją z powrotem do Røros. Jednak droga do domu wiedzie przez drzewo portalu… i jest dobrze strzeżona.
„Światła Północy” autorstwa Malin Falch to komiks z gatunku portal fantasy, pełnymi garściami czerpiący z norweskiego folkloru. Seria zdobyła liczne prestiżowe nagrody i trafiła na półki księgarń w aż dwunastu krajach!
Wyjątkowy komiks – pełen piękna i uroku. Wprost zabiera nas do świata magii, przygód i tajemnic. To piękna wyprawa do wnętrza skandynawskich mitów, wierzeń i stworzeń. Klimat wikingów, trolli i tajemniczych mocy. To wspaniała opowieść graficzna, która zasługuje na nagrody. Mityczne stwory stają tu przed naszymi oczami jak żywe, a mała Sonja jest bohaterką, za którą aż chce się trzymać kciuki. Historia ta spodoba się chyba każdemu – również tym starszym miłośnikom koksowych opowieści.
Magiczna 7. Miasto przeklętych, tom 6
- Scenariusz: KidToussaint
- Rysunki: Kenny Ruiz
- Przekład: Maria Mosiewicz
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 56 stron
- Format: 215×290
- Język oryginału: francuski
- Seria: Magiczna 7
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Szósty tom opowieści o coraz bardziej szalonych przygodach siedmiorga współczesnych młodych czarodziei. Bohaterowie ścigają demonicę Jezebel, aby nie wywołała ogólnoświatowej katastrofy. Nie wiedzą, że sami są tropieni przez wysłanniczkę Tajnej Społeczności Jedynego Maga oraz nowego wroga, który sprowadzi na nich poważne kłopoty. Nie zabraknie spektakularnych pojedynków ani efektownych magicznych fajerwerków!
Serię wymyślił belgijski redaktor, tłumacz i scenarzysta KidToussaint (m.in. kryminalny cykl „40 éléphants” czy przygodowa opowieść „Animal Jack”). Rysunki do cyklu tworzy wielu grafików z różnych krajów Europy i obu Ameryk, a od tomu piątego przede wszystkim Hiszpan Kenny Ruiz („Le chasseurd’éclairs”, „Le mystèreNemo”).
Sami. W przepaści, tom 7
- Scenariusz: FabienVehlmann
- Rysunki: Bruno Gazzotti
- Przekład: Agata Cieślak
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 56 stron
- Format: 215×290
- Język oryginału: francuski
- Seria: Sami
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: fantasy/horror
- Do kupienia TUTAJ
Kolejny tom niezwykłej serii fantasy o dzieciach uwięzionych między światem żywych i umarłych. Bohaterowie zagubieni w świecie Otchłani ponownie stają w obliczu przerażającego zagrożenia. Dzieci za wszelką cenę starają się wydostać się z czerwonej strefy, w której są atakowane przez członków Klanu Rekina przemienionych w zombie i tajemnicze niewidzialne dziecko. Muszą z nimi walczyć SAMI… Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.
Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy FabienVehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”,
„Soda”).
0 komentarzy