Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki?

  • Autor: Grzegorz Kasdepke
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: broszurowa
  • ilustrator: Piotr Rychel
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

20180521_084437-300x225 Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki? Grzegorz Kasdepke. Nasza Księgarnia MAJ 2018

Detektyw Pozytywka jest już bardzo znany wśród dzieci ok 6-10 letnich. Jednak jeśli go jeszcze nie znacie – nic straconego! Wystarczy cos do pisania i zaczynamy niedzielną szkołę rysowania – a tam zadanie: stwórz portret detektywa Pozytywki! To dopiero początek – zadań w książce jest po prostu BARDZO DUŻO. Zadaniem będzie np. sprawdzenie kto jest „gościem „ detektywa lub kto ukradł jego różowe okulary. Mało? Za proste? Proszę bardzo: skąd w kamienicy wzięło się zębowo-wróżkowe zombie, na czym polega działanie kaktusa. W książce znajdziemy również bardzo dużo zadań rysunkowych: dorysuj znaki drogowe, narysuj potwora, połącz kropki, pokoloruj znaki, rozwiąż zagadkę i narysuj akcję ratunkową – nie ma nudy.

Książka „Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki?” to sposób na nudę – nie ma opcji, aby w ogóle się pojawiła. Każda strona (a jest ich ponad 90!) to zaskakujące zagadki, zadania i ciekawe informacje o życiu Detektywa Pozytywki.  Ilustracje to monochromatyczne: biały/czarne i szare – nie jest to przeszkoda bo dziecko kolorów ma tysiące. Książka też kolorami się wypełni.

Wydanie w formie grubej książki- zeszytu. Estetyka ilustracji i układ graficzny tekstu są bardzo przejrzyste i zachęcające do interakcji. Sporo tutaj dobrego humoru – i okazja, aby nie raz się uśmiechnąć. Nietypowy kwadratowy format – przyciąga uwagę (tym bardziej, że okładka to żywy żółty kolor). Niezbędne wyposażenie to czytania książki: komplet kolorowych kredek, pisaków lub flamastrów.

Polecam książkę Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki dzieciom 6-10 letnim. W sam raz na niepogodę, w podróż czy jako kreatywny sposób na ciekawe spędzenie czasu.

Więcej o serii z detektywem Pozytywka TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *