Szukajcie Wally’ego, który podróżuje w czasie! Absolutnie fantastyczna książka i zabawa jednocześnie. Tym razem bohater ukrył się w bardzo ciekawym miejscach, które mogły mieć szanse wydarzyć się naprawdę w przeszłości. Epoka kamienia, Starożytny Rzym, Zagadki piramid, ostatnie dni Azteków czy skok do przyszłości!  „Gdzie jest Wally TERAZ?” to świetna zabawa z lekcją historii w tle.

20190406_22281839319077-768x1024 Gdzie jest Wally TERAZ? Podróż po przeszłości z Mamania!

Poszukaj Wally’ego i jego przyjaciół w epoce kamienia, w starożytnym Egipcie, w dawnej Japonii i na paryskim balu. A potem przenieś się w przyszłość i sprawdź, co się kryje w kosmosie!

Wally to fantastyczna zabawa dla małych i dużych. Na nowo powrócił w wielkim stylu. Jeśli jeszcze nie spotkaliście się z nim TUTAJ to szybko musicie nadrobić zaległości! Kolejna nowość od wydawnictwa Mamania to kolejny zestaw zagadkowych kart-obrazków na których znajdziemy mnóstwo szczegółów i całą listę przedmiotów do odnalezienia. Najważniejszy jest oczywiście główny bohater. Jest tutaj także 25 tropicieli ubranych w pasiaste koszulki. Jednak każdy z nich pojawi się na karcie tylko jeden raz! Podróż wehikułem czasu wciągnęła również sporo przedmiotów: klucze, psia kość, zwój czarodzieja, aparat Wendy oraz lornetka Odlawa.

20190406_22281839319077-768x1024 Gdzie jest Wally TERAZ? Podróż po przeszłości z Mamania!

Najbardziej jednak Wally zachwyca podróżami w które się udał. Podczas fascynujących wojaży był niemal we wszystkich najważniejszych epokach oraz miejscach.

Spotkać go możemy m.in.:

– w prehistorii
– wśród piramid
-na wyprawie wikingów
-w dawnej Japonii
-na pirackim brzegu
-w Paryżu
-w kosmicznej przyszłości.

Wielkoformatowe przestrzenie zawierają tło historyczne, krótki opis oraz szczegóły, które fascynują i stanowią tło zagadki. To rewelacyjny transfer wiedzy o historii, nośnik do rozmów, zabawy oraz  poznawania świata dziś, wczoraj i dawno, dawno temu.

Jak na publikację przystało jest to również doskonała okazja do treningu koncentracji, spostrzegania oraz okazja do rywalizacji z rodzeństwem, kolegami czy rodzina. Ostrzegam dorosłych – dzieci są w tą zabawę rewelacyjne! Na końcu książki znajdziemy całe listy szczegółowo objaśniające co ukryte jest w danym świecie i wymaga od czytelnika odnalezienia. TO sprawia, że zabawa nigdy się nie nudzi i nie dobiega końca! Nic dziwnego, że publikacja od lat utrzymuje status międzynarodowego bestsellera!

Wielkoformatowe wydanie, twarda oprawa oraz kolorystyka i grafiki, które absolutnie zapadają w pamięć! Nie może być lepiej! Dla mnie to zawsze powrót do dzieciństwa, które absolutnie wypełnione było zabawami, które miały walor edukacyjny!

A kiedy już wszystkich znajdziesz – zacznij zabawę od początku i znajdź wszystkie dodatkowe postacie.

  • Autor: Martin Handford
  • Tłumacz:        Zofia Raczek
  • Tytuł: Gdzie jest Wally TERAZ?
  • Tytuł oryginalny:      Where’s Wally NOW?
  • Liczba stron: 40
  • Oprawa: oprawa twarda
  • Premiera: 10 kwietnia 2019
  • Wydawnictwo: Mamania
  • Do kupienia TUTAJ
20190406_22281839319077-768x1024 Gdzie jest Wally TERAZ? Podróż po przeszłości z Mamania!

PS Aha, podczas każdej podróży Wally zgubił książkę. Jej też poszukaj…


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: