Figiel i Psikus to dwa chochliki, których być może znacie z pierwszej części książki. Bez obaw – każda z części jest niezależnym utworem. W każdej znajdziecie kilka opowieści, które mają bardzo dużo dowcipu, dystansu do świata i jeszcze więcej niespodzianek w zanadrzu.  Jeśli uważacie, że śmiech jest dobry na wszystko i absolutnie warto mieć kompana u boku – zapraszam do świata Figla i Psikusa!

20190916_075800742430538-1024x1024 Figiel i Psikus. Między nami chochlikami Wojciech Widłak. JESIEŃ 2019 Nasza Księgarnia 4+
  • Figiel i Psikus. Między nami chochlikami Wojciech Widłak
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Elżbieta Wasiuczyńska
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 32
  • format: 205 x 260 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Figiel i Psikus to zbiór zabawnych opowieści z chochlikami w roli głównej. W najnowszej części znajdziemy kilka opowieści w których nie wszystkim będzie do śmiechu (szczególnie na wstępie). A to dlatego, że Figiel jest dzisiaj smutny. Jak długo ten stan potrwa i do czego finalnie doprowadzi- o tym nie napiszę. Dalej będzie bardziej zagadkowo! W kolejnej opowieści tajemnicze siły zmniejszają ubrania Psikusowi. Co i jak to powoduje? Dla dzieci i dorosłych przygotowano także rozważania o przeszłości – dawniej było lepiej! Zgadza się? Jak zmieniło się życie chochlików na przestrzeni lat?

Figiel i Psikus. Między nami chochlikami to zabawna i jednocześnie bardzo przyjazna opowieść o istnieniach, których na co dzień nie widzimy. Chochliki są więc dla czytelnika bardzo tajemnicze. Z tego powodu polecam je głównie dzieciom 5 letnim i starszym, które dobrze radzą sobie z rozróżnieniem fikcji od realności. Wszystkim dzieciom jednak życzę udanej lektury. Jest tutaj zarówno zabawnie jak i refleksyjnie. Bo czy dawniej nie było lepiej? Czy każdemu wolno być czasami smutnym? Zadajcie te pytanie dziecku! Odpowiedź Was powinna rozbawić i zaskoczyć jednocześnie!

Kolorowa oprawa graficzna to mocny atut publikacji. Kolory i kreski płynnie budują klimat opowieści. Zdecydowanie umilają słuchanie książki lub starszym dzieciom samodzielną lekturę. Ilość tekstu znacznie większa (stąd od 4 roku życia), jednak dzieci samodzielnie czytające 7-8 letnie sobie dobrze poradzą!

To kolejna część – o poprzedniej możecie przeczytać TUTAJ!

Wspaniały duet twórców książek o Panu Kuleczce – Wojciech Widłak i Elżbieta Wasiuczyńska – opowiada słowem i ilustracją o leśnych chochlikach, przyjaźni i o tym, że śmiech jest dobry na wszystko.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: