Feluś zabiera nas do swojego przedszkola i pokazuje kilka kadrów z codziennego dnia. Całość publikacji akcentuje zasady dobrego zachowania. Bardzo konkretnie wskazuje na właściwe zachowanie i wzmacnia w dziecku dobre nawyki.  Kodeks przedszkolaka to uniwersalna skarbnica dobrych manier w domu, w gościach i oczywiście w przedszkolu. Solidne wydanie sprawia, że już najmłodsze dzieci śmiało mogą sięgać po Felusia.

20190609_2201231096786717-1024x768 Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować – szkolenie dla przedszkolaka. Nasza Księgarnia. LATO 2019
  • Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować
  • Katarzyna Kozłowska
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Marianna Schoett
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 40
  • format: 205 x 250 mm
  • przedział wiekowy: 0-6
  • Do kupienia TUTAJ

Kolejna z przygód Felusia to wademekum dobrych manier w przedszkolu. Feluś i Gucio uczęszczają do przedszkola od jakiegoś czasu. Wiele się przy tym nauczyli oraz na wielu sytuacjach się poznali. Najważniejsze wnioski zaprezentowano na kartach książki.

Poznajemy zasady dobrego zachowania, które każde dziecko znać i przestrzegać powinno. Absolutnie uniwersalne zasady, które obowiązują bez względu na miejsce pobytu a szczególnie ważne są podczas obcowania z innymi dziećmi (i nie tylko) w przedszkolu.

Publikacja przeznaczona jest również dla rodziców. Już od pierwszej strony informuje bowiem mamę/tatę jak uczyć dzieci zasad dobrego zachowania. W prostych  punktach wskazuje na ważne praktyki, których przestrzeganie znacznie ułatwi drogę wychowawczą.

Poruszane tematy min.:

– magiczne słowo „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”

– kiedy czuję inaczej

-posprzątaj po sobie

– bądź uważny

– jak zachować się w teatrze.

Gucio to także bardzo duże grafiki, które spodobają się dzieciom. Z łatwością możemy z nich „wyczytać” sedno zasady oraz uzupełnić je przeczytanym przez dorosłego tekstem oraz pytaniem do dziecka. Całość tworzy opowieść-interakcje z rodzicem na temat zasad dobrego zachowania. Książka nie piętnuje złych praktyk oraz  nie narzuca wzorców oraz nie straszy karami. W atmosferze przyjemnej zabawy oraz kolorowej opowieści pokazuje wartościowe zachowania, które odkrył dziecięcy rówieśnik. To właśnie urok publikacji „pisanej” od dziecka do dziecka – maluch ma okazję wczuć się w bohatera i z nim porównać. Ponad to na ilustracjach zobaczymy kalejdoskop dzieci i ogrom różnorodności wyglądu, pochodzenia itd. To także lekcja tolerancji i akceptacji wobec odmienności.

Książka przeznaczona od 0-5/6 lat. W sam raz także dla starszych dzieci w żłobku (12mcy+)

Pamiętajcie więc, że macie do czynienia z  kontynuacją książki „Feluś i Gucio idą do przedszkola”. Czekamy na kolejne przygody Felusia i Gucia!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *