„Feluś i Gucio poznają emocje” to bardzo wartościowa pozycja dla najmłodszych czytelników. Gucio oraz miś Feluś wkraczają w nazywanie, rozpoznawanie i wyrażanie emocji. To doskonała książka, stworzona specjalnie dla najmłodszych. Dzieci będą w znanych sobie sytuacjach odnosić się do emocji, których bohaterowie książki właśnie doświadczają. Nie zabraknie nazywania, empatycznego odczuwania i rozmów o emocjach, które są bardzo ważne i potrzebne w życiu małych jak i dużych. Bardzo ważne zadanie przed rodzicem, aby nauczyć dzieci świata emocji.

img_20200927_0946493391509317781546790-768x1024 Feluś i Gucio poznają emocje - Katarzyna Kozłowska. Nasza Księgarnia JESIEŃ 2020 - 0+
  • Feluś i Gucio poznają emocje
  • Katarzyna Kozłowska
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Marianna Schoett
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 40
  • format: 205 x 250 mm
  • przedział wiekowy: 0-6
  • Do kupienia TUTAJ

Emocje są wszędzie. Stopniowo każde dziecko ich doświadcza. Z biegiem czasu uczy się nazwać, rozpoznać a nawet zarządzać emocjami. Chociaż to stosunkowo trudne zadanie, dzieci doskonale uczą się różnych emocji.  Z pomocą przychodzi „Feluś i Gucio poznają emocje”. W grubej i kartonowej książce najmłodsi będą odnajdywać doskonale znane sobie sytuacje.  Tym razem jednak każda przygoda będzie miała swoje emocje: radość, przyjaźń, zniecierpliwienie, wstyd, smutek itd.  Feluś oraz jego przyjaciel Gucio będą razem doświadczać emocji, które mogą być udziałem każdego dziecka. Czy to smutek w sytuacji zepsucia zabawki, czy wstyd, kiedy wszyscy się na nas patrzą i słuchają co mówimy. Innym razem czujemy spokój, gdy jesteśmy w bezpiecznym miejscu.  Strach towarzyszy każdemu, kiedy niebezpieczeństwo jest bardzo blisko. Wdzięczność to emocja, która nie jedno ma imię i środek wyrazu – jaki?

img_20200927_0946493391509317781546790-768x1024 Feluś i Gucio poznają emocje - Katarzyna Kozłowska. Nasza Księgarnia JESIEŃ 2020 - 0+

„Feluś i Gucio poznają emocje” to książka przeznaczona dla dzieci w wieku od około 12-18 miesięcy do 6 lat. Zawiera aż 40 kartonowych stron an których znajdziemy mnóstwo kolorowych ilustracji i ciekawe opisy. To krótkie wprowadzenia do emocji, które bohaterowie właśnie odczuwają na ilustracjach. A są to emocje różnorodne. Bywa, że słodkie i miłe a innym razem gorzkie i przejmujące. Takie, których wolelibyśmy unikać. Na szczęście, każdy smutek kiedyś mija. A nauka zarządzania emocjami to ważna sprawa, której po prostu trzeba się nauczyć. Im wcześniej tym lepiej. Taka książka zdecydowanie w tym pomoże.

Dodatkowo wzbogacono publikacje o wstęp psychologiczny o emocjach dla rodzica/ opiekuna oraz 5 rad dla rodziców. To kompaktowe i bardzo przydatne informacje, które mają rodzica wzmocnić w roli „edukatora emocjonalnego „. To ważna i potrzebna rola. Zdecydowanie Dzieci potrzebują takich książek i doskonale, że już najmłodsi maja okazję po nie sięgać.

„Feluś i Gucio poznają emocje „ to książka dzięki której dzieci naucza się rozpoznawać, nazywać i akceptować swoje emocje. Będzie też wskazywała skąd się biorą, w jaki sposób można je wyrażać i jak sobie z nimi radzić. Wszystko w bardzo przystępny i atrakcyjny wizualnie sposób.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: