Kosmiczni piraci – czy widzieliście coś podobnego? Najnowsza księga autorstwa Przemka Liputa zabierze nas na podniebne wody tajemniczych głębin. Pobudza wyobraźnię, dostarcza ciekawostek i pozwala przenieść się w fantastyczne miejsca i poznać niezwykłych bohaterów dawnych i tajemniczych miejsc. Wszystko z dużą pomysłowością autorów i w niezwykłym stylu kosmosu i świata piratów. Pozycja zdecydowanie wzbudzająca ciekawość czyteników!

wp-1633611956849-768x1024 Fakty i plotki o kosmicznych piratach. Media Rodzina 2021 JESIEŃ 3+

·         Przemysław Liput

·         ilustracje: Przemysław Liput

·         Wiek: 3-6

·         Forma wydania: oprawa twarda

·         Rok wydania: 2021

·         Liczba stron: 28

·         Wymiary: 231 x 310 mm

·         Do kupienia TUTAJ

 

Kosmiczni piraci? Tylko kto ich widział? Gdzie ich można spotkać? Co w ogóle jest tutaj prawdą?

·         Niektórzy piraci zagrabione złoto oddają do banku. Fakt czy plotka?

·         Szefową piratów jest baronowa von Kloc, pływająca pod banderą Posępnej Fregaty. Fakt czy plotka?

·         Niebieskie jajo kosmowęgorza pod kapeluszem chroni pirata w czasie bitwy. Fakt czy plotka?

·         Najsłynniejsza opowieść ery piratów to historia porwania i odbicia Mańka, syna władcy pirackiej galaktyki. Fakt czy plotka?     

Zdecydowanie to niezwykła książka. Dla mnie trudna – bo nie potrafię jednoznacznie powiedzieć czy ją akceptuję. Z jednej strony to pozycja bardzo kreatywna i absolutnie ciekawa. Z drugiej zastanawiam się czy ilość plotek nie jest zbyt duża a ilość szczegółów i  „bałaganu” na ilustracjach zbyt wielka.  Bez wątpienia jest to pozycja, która wzbudza emocje, zastanawia i wręcz nakazuje na skupienia na swoich szczegółach. A jest ich na ilustracjach bardzo dużo. Dowiesz się z niej, jakich przedmiotów uczą się w pirackiej akademii, gdzie są tajne pirackie bazy, jak kosmiczni rozbójnicy spędzają wolny czas oraz czym się zajmują na emeryturze.

Kolorowa, niestandardowa i absolutnie osadzona w klimacie – piratów i kosmosu! Skusi na pewno chłopaków, ale kolory i tematyka zadowoli nie jedną dziewczynę. Zdecydowanie ciekawa książka, której liczne detale zachęcają do gruntownej analizy treści!

Zdecydowanie polecam dzieciom w wieku szkolnym i bystrym 5-6 latką, których interesuje tematyka piratów, kosmosu jak i twórczych połączeń oraz fantastycznych miejsc i postaci.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *