Eva i Adam się pocałowali! Czy to oznacza początek czegoś większego… Chyba nie skoro Adam nazywa imprezę u Evy Kinderbalem! Zresztą Eva ma na głowie bardzo ważne sprawy. Poza listą Pięciu najlepszych życzy na świecie rozważa także wspólny występ z Annicą i Sebbą. Byle tylko nie zrobić z siebie pośmieliska. Czy Adam będzie zabiegał o Evę? Powieść z radością, ironią i dystansem do nastolatków o nastolatkach!

20190520_084837195033105-1024x768 Eva & Adam. Koniec z dziewczynami. Debit 9+

Eva i Adam to seria książek od wydawnictwa Debit. Charakterystyczna i bardzo lubiana przez czytelnika. Powód? Bohaterowie podchodzą do świata z wielkim zrozumieniem dla nastoletnich spraw. Pewnie dlatego, że sami przeżywają dziecięce wzloty i upadki. A jest o czym pisać i co opowiadać. Pocałunki, imprezy, wygląd, blog czy występ przed kolegami! To sama ważne wątki, które wypełniają życie Bohaterów i ich towarzyszy.

  • Tytuł      Eva & Adam. Koniec z dziewczynami
  • Tytuł oryginalny: Eva & Adam: En tjej att klicka bort
  • Seria wydawnicza:Eva & Adam
  • Autor    Mans Gahrton
  • Tłumacz: Patrycja Włóczyk
  • Liczba stron: 140
  • 6-9 lat
  • DEBIT
  • Do kupienia TUTAJ

Kiedy tylko Eva & Adam. Koniec z dziewczynami” trafiła w moje ręce, od pierwszych chwil zwróciła moją uwagę oprawa graficzna i pomysłowość  wydawcy. W okładce jest po prostu wycięta dymka, która sprawia wrażenie jakbyśmy spoglądali przez dziurkę od klucza. Znajdziemy tam bohaterów znanych z tytułu w radosnym objęciu. To wstęp do bardzo zakręconej opowieści, którą zrozumieją najlepiej nastolatki.


M. Gahrton poprzez postać Adama oraz Evy ukazuje emocje, jakich doświadczają dzieci uczęszczające do starszych klas szkoły podstawowej. W opowieści, która ocieka humorem znajdziemy bardzo dużo strachu, lęku przed oceną czy wielką potrzebę akceptacji. Na szczęście bohaterowie na boją się odpowiedzieć o tym co czują i wraz z autorką pokazują, że jest to normalne i akceptowalne. Dosadne jest również zobrazowanie intensywności przeżyć odczuwanych przez młode osoby. To jak ważne miejsce maja w życiu dzieci emocje możemy łatwo zbagatelizować. W  tej niepozornej książeczce znajduje się świat nastolatków, który pomaga poradzić sobie dzieciom z emocjami oraz daje przykładowe rozwiązania jak to zrobić.


Książkę proponuje dzieciom  wieku 9-12 lat . Zdecydowanie jest to powieść do samodzielnego czytania. Wciąga, podoba się i interesuje czytelnika do tego stopnia, że ciężko będzie się oderwać i przejść do codzienności bez zakończenia czytania.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: