Elementarz to świetna książka do nauki samodzielnego czytania przez dzieci w wieku około 6 lat i starsze. Co ważne atrakcyjna forma wydania to nie wszystkie atuty dzieła. Książka jest także napisane poprawnie metodycznie. Pierwszy etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą „Jak się pisze, tak się czyta”, czyli używamy tylko podstawowych liter alfabetu. Drugi etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą „Tak się pisze, a tak się czyta”. Pojawiają się wszystkie litery alfabetu, dwuznaki, a także upodobnienia i udźwięcznienia. Wszystko z kolorową i atrakcyjną oprawą graficzną jak i słowną – teksty są ciekawe i bardzo aktualne!

wp-1645854861684-1013x1024 Elementarz. Moje pierwsze czytanki. Nasza Księgarnia 6+, LUTY 2022
  • Beata Ostrowicka
  • ilustracje: Katarzyna Kołodziej
  • Wiek: 6-10
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Liczba stron: 208
  • Wymiary: 220 x 200 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Wartościowa pozycja, która zdecydowanie zasługuje na szczególne miejsce na półkach naszych dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

Poznajcie swoich rówieśników – Antka, Lenkę, Adę, Julka i Krzysia. Są przyjaciółmi i mają niezwykłą wyobraźnię. Wystarczą garnki, patyki, kamienie i już powstaje orkiestra albo rakieta, albo pociąg. Dużo tu zabaw, podróżowania, marzeń, szalonych pomysłów, a także wielu innych ważnych dla wszystkich dzieci spraw.  Już robi się ciekawie, bo każde dziecko lubi posłuchać o swoich rówieśnikach i ich przygodach!

„Elementarz. Moje pierwsze czytanki” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Książka, stworzona zgodnie z zaleceniami metodyków, składa się z dwóch etapów:

Pierwszy etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą „Jak się pisze, tak się czyta”, czyli używamy tylko podstawowych liter alfabetu, są one wprowadzane stopniowo od najprostszych do tych trudniejszych jak „ą”, „ę” czy „ź”, „ś”. W dymkach umieszczone zostały dodatkowo podpowiedzi, jak wybrane wyrazy sylabizować i literować.

Drugi etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą „Tak się pisze, a tak się czyta”. Pojawiają się wszystkie litery alfabetu, dwuznaki, a także upodobnienia i udźwięcznienia, które sprawiają liczne trudności początkującemu czytelnikowi, ponieważ wyrazy je zawierające inaczej się pisze, a inaczej czyta.

wp-1645854861684-1013x1024 Elementarz. Moje pierwsze czytanki. Nasza Księgarnia 6+, LUTY 2022

W „Elementarzu” znalazło się prawie 100 ciekawych czytanek, którym towarzyszą zabawne ilustracje. To ogromny zasób treści, która na długo będzie stanowić inspiracje do samodzielnej lektury! Dzieci będą zadowolone i dumne same z siebie, że tak płynnie pokonują kolejne czytanki. Zabrakło mi tylko zakładki, które ułatwiłaby samodzielną pracę z książką. Jednak kreatywnie możecie ją wykonać samodzielnie z kartki czy kolorowej tasiemki.

Co ważne książka zawiera kolory, atrakcyjne ilustracje i zdecydowanie czytelną, dużą czcionkę! Serdecznie polecam i zdecydowanie czekam na chwile, kiedy moje dziecko zacznie samodzielną pracę z ELEMENTARZEM – to już niebawem!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *