Czy macie w swoich zbiorach książkę wykonaną z tworzywa ekologicznego? Moja mała kaczuszka oraz Moja mała myszka to kolorowe książeczki dla najmłodszych czytelników wykonane w 100% z recyklingu. Wesoła opowieść o młodej kaczuszce i małej myszce oraz lekcja ekologii na całe życie.

20190117_2116561269108657-300x225 Ekologiczne książki dla najmłodszych od Naszej Księgarni: Moja mała kaczuszka oraz Moja mała myszka. 01.2019

 • Moja mała kaczuszka oraz Moja mała myszka
 • Britta Teckentrup
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Britta Teckentrup
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 14
 • Nasza Księgarnia
 • format: 173 x 173 mm
 • przedział wiekowy: 0-6
 • Do kupienia TUTAJ oraz TUTAJ

 

„Blisko natury” to książki, które mają niezaprzeczalny urok. Są wykonane w 100% z recyklingu a ich niecodzienny kolor na pewno zaintryguje młodych czytelników. Dodatkowo nadruk powstał z wykorzystania ekologicznych farb. Całość tworzy nam niezwykłe działo, które na pewno zaakceptują nowocześni i ekologiczni rodzice oraz ich dzieci. Magia kolorowych ilustracji, ciepłej i emocjonującej opowieści oraz świadomość ekologicznego wydania to niezwykła kompozycja.

Moja mała kaczuszka oraz Moja mała myszka to dwie opowieści. Każda z kartonowych stron zawiera krótki tekst, który układa się w historię o szczęśliwym zakończeniu. Opowiastka jest oczywiście prosta i zrozumiała dla najmłodszych odbiorców. Bazuje na codziennych i teoretycznie możliwych sytuacjach z życia każdej rodziny jak np. zagubienie się i poszukiwanie rodziny. Na szczęście wszystko bardzo dobrze się kończy i zarówno myszka jak i kaczuszka miło będą wspominać ten przygodowy dzień.

Atutem wydania jest również gruby kartonowy papier oraz miękko zakończone strony okładki. Książka jest w ten sposób niezniszczalna i absolutnie dedykowana najmłodszym czytelnikom w zasadzie od 4-5 miesięcy do około 3-4 lat.

Mnie osobiście ujęła za wydanie tj. wykorzystanie wtórne tworzywa z którego powstała. To idealny wstęp by dziecko 2-3 letnie uświadamiać jak ważna jest ekologia i jak wiele fantastycznych przedmiotów można wykonać z tworzyw wtórnie przetworzonych.

20190117_2116561269108657-300x225 Ekologiczne książki dla najmłodszych od Naszej Księgarni: Moja mała kaczuszka oraz Moja mała myszka. 01.2019

Warto od najmłodszych lat być blisko natury!

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *