• Dziś będzie inaczej
  • Autor:   Semple Maria
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
  • Liczba stron:      320
  • Do kupienia TUTAJ

20180703_202403813422275-186x300 Dziś będzie inaczej

Uwielbiam czytać – o każdej porze dnia i nocy, w słońcu i deszczu , cieple i  mrozie.

Czas na coś lekkiego – lato, słońce, wieczory coraz dłuższe. Czemu nie – mój wybór padł na nowość wydawnictwa W.A.B. pod obiecującym tytułem „Dziś będzie inaczej”. Kolorowa okładka zaciekawiła mnie różem, do którego od kilku miesięcy skutecznie się przekonuję oraz kwiatami w pięknych odcieniach lata.  Dalej bez większych oczekiwać przystąpiłam do lektury.

Już od pierwszych zdań poznajemy Eleonor Flood – kobietę sukcesu, artystkę, żonę i matkę. Bohaterka jednak ma dosyć standardowego życia w które popadła. Stwierdza, że utraciła nad nim kontrole. Ma tego dosyć – w końcu nadszedł TEN czas. Postanawia przeżyć dzisiejszy dzień zupełnie inaczej.  Nie chce rewolucji czy magicznych wydarzeń. Eleanor (jak wiele z nas) chce przeżyć ten dzień w uśmiechu, razem z mężem i synem.  Początek zapowiada sukces, jednak sytuacja zmienia się na naszych oczach.

„Plan spala na panewce – syn, którego odwiozła do szkoły, licząc na siedem cudownych godzin spokoju, udaje ból brzucha i musi go odebrać, odwiedziny w gabinecie męża ujawniają, że wcale go tam nie ma (czyżby miał romans?)”

To dopiero początek – każda godzina zaskakuje i pokazuje jak wiele może przynieść każde spotkanie, słowo czy gest. Opowieść to zabawna  a nawet zabawnie prawdziwa historia opisująca dzień z życia Eleonor. Autorka odkrywa swoją  kobiecą naturę, pokazuje świeże spojrzenie na ważne dla kobiet sprawy jak np. seks w związku, gdy ma się dzieci. No właśnie – nie brakuje tutaj dosadnych i trafnych uwag na temat spraw społecznie – obyczajowych. Wielokrotnie uśmiechniecie się jak i złapie Was refleksja i zaduma.

„Dziś będzie inaczej” to książka – lekka, wesoła i dla kobiet o kobiecie. Czytelniczki na pewno poznają główna bohaterkę i będą mogły się z nią zaprzyjaźnić (mi się udało). Wielokrotnie miałam w głowie myśl – „może ja też tak mogę”?  Bywa, że odpowiedź była twierdząca ale także nie raz czułam dystans i zrzucałam go m.in. na różnicę kulturową. Akacja wydarzeń dzieje się w USA i zdecydowanie wiele wątków jest typowych dla ludzi zza oceanu.  Nie jest to jednak rażące i dyskwalifikujące – różnice wręcz kształtują nasz światopogląd i wzbogacają codzienność.

W środku wkładka z kolorowymi  grafikami – historia ilustrowana pod tytułem DZIEWCZYNKI FLOODÓW.

Podsumowując – jeśli szukacie lekkiej książki na wakacje to dobry wybór.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *