Zabieram Was do niezwykłego ogrodu. Zielonych przestrzeni pełnych życia. Ogród Łukasza Łuczaja jest pełen piękna, zieleni, życia. Człowiek nie powinien przeszkadzać przyrodzie. Książka pełna inspiracji ogrodniczych jak i wartościowej wiedzy z zakresu prowadzenia ogrodu i znajomości roślin. Bogato ilustrowana księga miłośników natury.  

wp-16595031373827903564954633704422-768x1024 Dziki ogród. Nasza Księgarnia LATO 2022

·         Łukasz Łuczaj

  • Wiek: 18-100
    Forma wydania: oprawa twarda
    Rok wydania: 2022
    Liczba stron: 320
    Wymiary: 189 x 245 mm
  • Do kupienia TUTAJ

„Od dziecka przesadzam i rozsiewam rośliny. Z czasem zostałem biologiem, później też projektantem ogrodów. Mam własny wielki ogród – poligon, na którym wcielam swoje idee w życie. Bardzo chciałbym dzięki tej książce zarazić was moją pasją”.

Czy znajdziecie taki drugi poradnik o podejściu do ogrodu z perspektywy naukowca, ekologa i osoby, która na własnej skórze prowadzi ogród? Ja nie znam innego! Dziki ogród to kraina natury! Jak w ogóle wygląda prowadzenie dzikiego ogrodu? Czy da się go kontrolować i czy w ogóle warto?

Zostało tu opisanych kilkaset gatunków roślin, które mogą pojawić się w dzikim ogrodzie: kwiatów, drzew, krzewów czy pnączy. Poza tym dowiemy, jak wędrują rośliny, jak sadzić drzewa i się nimi opiekować, jak tworzyć żywopłoty, a także jak wysiewać łąkę kwietną i kiedy ją kosić. Przeczytamy o łące leśnej, mokradłach, wrzosowiskach, leśnych wiosennych kwiatach, mchu, martwych drzewach i gatunkach inwazyjnych, których lepiej unikać. Poznamy również zwierzęta mieszkające w dzikim ogrodzie, ale przede wszystkim zrozumiemy, na czym polega bioróżnorodność i jej kształtowanie.

wp-16595031373827903564954633704422-768x1024 Dziki ogród. Nasza Księgarnia LATO 2022

Dzikie ogrody nie zawsze wymagają od nas ścisłej kontroli i dokładności a tym samym pozwalają łączyć pasję do ochrony przyrody z komfortem posiadania pięknego ogrodu.

Ta wyjątkowa książka o miłości do przyrody uczy, że nie zawsze trzeba się napracować, aby uzyskać piękny efekt. Czasem warto dać naturze wolność i zobaczyć, jak nas zaskoczy. 

Opowieść płynie wartko w łęgach albo kręci się w spokojnej wodzie olsów. Zielone serce i zieloną duszę Łukasza czuć w każdym słowie. „Dziki ogród tworzę po to, by nie musieć w nim pracować” – Łukasz, ogrodnik i przyrodnik, puszcza do nas oko. Jego głos powinien jednak dotrzeć do każdego, bo podpowiada właściwy kierunek ogrodniczej drogi.

Maja Popielarska, dziennikarka, prowadząca program „Maja w ogrodzie”

Dziki Ogród to wyjątkowe miejsce – warto do niego nie tylko się udać. Warto je tworzyć i w nich być TU I TERAZ!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *