Dzikie zwierzęta – dziki. Mieszkają w lasach i bardzo lubią błotne zabawy. Ich kuzyni to guźce, babirusy czy świnie. Przekonajcie się jakie ciekawostki i informacje o dzikach kryją się w „Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”. Świat przyrody zaprasza na lekcje o tych tak mało znanych chociaż łatwo zauważalnych w polskich lasach zwierzakach. Dziki – co macie ciekawego do pokazania o sobie?
- Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach
- Jola Richter-Magnuszewska
- forma wydania: książka papierowa
- oprawa: twarda
- ilustrator: Jola Richter-Magnuszewska
- rok wydania: 2020
- liczba stron: 48
- format: 240 x 320 mm
- przedział wiekowy: 6-14
- Do kupienia TUTAJ
- Dlaczego dzik jest leśnym ekologiem?
- I czy po kąpieli błotnej rzeczywiście wyciera grzbiet ręcznikiem?
- Czy to prawda, że mama dzik nuci dzieciom kołysanki?
- Jak rozpoznać ślady dzika?
- Poznajcie dziki język (bez słów).
Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w książce Joli
Richter-Magnuszewskiej, która mieszka na skraju lasu i każdego dnia odkrywa
jego tajemnice. Książka ta drobiazgowo traktuje o dzikach i ich kuzynach z
całego świata. Dostarcza wielu ciekawych dla małego przyrodnika informacji.
Obala pewne mity czy inspiruje do dalszych poszukiwań i odkrywania przyrody.
Do tej pory dzik kojarzył mi się głównie z błotem. Nie miałam pojęcia o zwyczajach dzików czy języku. Nie wspominając o uczuciach i empatii, która dzikom / świnkom towarzyszy.
Na koniec ciekawostka! Część dochodu ( 1 zł) ze sprzedaży książki wydawnictwo przeznaczyło na działalność Chrumkowa – pierwszego w Polsce schroniska dla świń.
Książka została również ciekawie zilustrowana. Ilość dzików, świnek czy odcieni brązu budzi mój podziw. Wielkoformatowa publikacja pięknie prezentuje się w kolekcji i jest doskonałym prezentem dla młodego przyrodnika.
„Dzika książka o dzikach” to pozycja obowiązkowa w biblioteczce małego (i nieco większego) przyrodnika. Uczy, uwrażliwia przyrodniczo i dostarcza wielu informacji o zwierzętach, które tak licznie występują w polskich lasach a nawet w parkach czego dowodem są np. rozkopane trawniki. Dzik jest dziki. Dzik jest zły – pora rozszerzyć znaną rymowankę o więcej szczegółów z życia dzika. Tym bardziej, że te zagadkowe zwierzaki żyją tak blisko człowieka!
0 komentarzy