Dzień wszystkiego. Majka i Zuri – historia przeciwko łamaniu praw zwierząt  od EGMONT

O nastolatce i dla nastolatki – inaczej niż zwykle. Opowieść, której bohaterką jest nastoletnia Majka to historia, która daje do myślenia. Wizyta w cyrku na zawsze zmieniła życie bohaterki, która została niespodziewanie pogryziona przez „uroczą” kapucynkę. Cierpienie, odrzucenie znajomych, kpiny w szkole i ogromny dramat małp. Czy te dwa światy mogą istnieć w zgodzie: ludzie i zwierzęta? O przyjaźni, zwierzętach i emocjach, które potrafią zmienić człowieka.

20190124_183105807353372-1024x768 Dzień wszystkiego. Majka i Zuri – historia przeciwko łamaniu praw zwierząt  od EGMONT
  • Dzień wszystkiego
  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: NOWAK 16+
  • Autor: Ewa Nowak
  • Typ oprawy: miękka
  • Do kupienia TUTAJ

Dzień wszystkiego

Dzień, który zmienił życie Mjaki zapowiadał się ciekawie. Wizyta z kolegą w cyrku miała być niezapomnianym przeżyciem, które wiązać ma się tylko z przyjemnymi wspomnieniami. Los chciał inaczej. Dziewczyna została pogryziona przez występującą w cyrku małpkę. Traci władzę w ręce i przezywa ogromne cierpienie psychiczne.  Na domiar złego w szkole zamiast współczucia i empatii czekają na nią wyzwiska i kpiny. Pytań o przyczynę ugryzienia nie ma końca. Nawet Filip okazał się bez uczuć i kompletnie nie interesuje się tym jak Maja się czuje. Nagle zjawia się ONA. Dziewczyna, która zadaje mnóstwo pytań i interesuje się losem małpki! Taka znajomość to ogromne zaskoczenie, ale także początek czegoś większego! Jak zmienią się losy Majki po tragicznym dniu? Czy odzyska sprawność ręki oraz zyska nową przyjaciółkę? Czy wybaczy małpce, to co ją spotkało i zainteresuje się losami zwierząt?

Łamanie praw zwierząt.

Temat łapania praw zwierząt w literaturze młodzieżowej jest omawiany bardzo rzadko. To zagadkowe zagadnienie o którym zdaje się, że nie mamy wielkiego pojęcia.  Jedno wydarzenie zmienia jednak spojrzenie na życie zwierząt nastoletniej Majki. Pierwszy rozdział opowieści to afrykański dramat. Czytelnik zaskoczony dowiaduje się, jakie losy spotykają rodzinę małp. Brutalne zachowanie wobec zwierząt ma miejsce w XXI wieku. Rodzina małp zostaje rozdzielona, a mała Zuri trafia do Europy w ręce cyrkowców. Dzień wszystkiego sporo miejsca przeznacza na informacje o losie dzikich zwierząt. Jest o złym traktowaniu, a nawet maltretowaniu zwierząt cyrkowych, hodowlanych (i nie tylko). Jest też o weterynarzach ratujących życie i zdrowie naszych braci mniejszych, a także o właścicielach / opiekunach zwierząt domowych. Informacje o zwierzętach przeplatają się w życiu Majki a czytelnik dowiaduje się informacji, które trwale mogą zmienić jego pogląd.

20190124_183105807353372-1024x768 Dzień wszystkiego. Majka i Zuri – historia przeciwko łamaniu praw zwierząt  od EGMONT

Bez patosu i w prawdzie

Ewa Nowak stworzyła powieść dla nastolatek, która łączy świat zwierząt i ludzi. Dotyka tematu łapani praw zwierząt oraz emocji związanych z cierpieniem, nieszczęściem, odrzuceniem. Jest tutaj również sporo humoru i optymizmu, który przynosi nowa przyjaciółka Majki. Dziewczynki budują trwałą przyjaźń na fundamencie wartości.

Jeśli: 

• wierzysz w przyjaźń, co przenosi góry 

• obchodzi cię los zwierząt 

• uwielbiasz się śmiać 

• uważasz, że nigdy nie jest za późno by się zmienić. 

Ta książka jest dla ciebie! 

Ewa Nowak – autorka wielu doskonałych powieści, tym razem pisze nie tylko o nastolatkach. W książce Dzień Wszystkiego każe nam się zastanowić nad naszym podejściem do zwierząt. Pokazuje, że ich życie nie tak bardzo różni się od naszego. Dzięki zwierzakom możemy się też wiele dowiedzieć o sobie. Tylko czy się odważymy?

20190124_183105807353372-1024x768 Dzień wszystkiego. Majka i Zuri – historia przeciwko łamaniu praw zwierząt  od EGMONT

Dzień Wszystkiego – doskonała powieść dla nastolatków i osób, którym bliska jest tematyka zwierząt i ich dobra.  Czyta się błyskawicznie


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *