Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach” to publikacja bardzo ciekawa i jednocześnie niezwykle tajemnicza. Zawiera ilustracje i opisy zwierząt, których znaleźć możemy w bajkach i legendach itp. Pełne uroku, tajemniczości i  wspomnień do dawnych wierzeń. „Dzicy przewodnicy” to piękny i poruszający przewodnik po dawnych opowieściach, zwyczajach i wierzeniach.

wp-1635747944223-727x1024 Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach. Nasza Księgarnia /6-12+
  • Richter-Magnuszewska, Joanna Wajs
  • ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska
  • Wiek: 6-14
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Liczba stron: 48
  • Wymiary: 240 x 320 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Książka „Dzicy przewodnicy” to pozycja niestandardowa. Z jednej strony książka dla dzieci i młodzieży młodszej a z drugiej poważne działo w którym narysowano i zapisano niezwykłe zdarzenia i wierzenia na pograniczu z legend, religii czy mitów.

Lisia narzeczona zrzucająca futro, zmiennokształtny wojownik niedźwiedź, foka zakochana w człowieku, car węży ofiarowujący śmiałkowi swoją koronę… A do tego czarownice jeżdżące na wielorybach, boginie dosiadające wron i kotów oraz skryta, nieśmiała ośmiornica, która była na Samym Początku…

wp-1635747944223-727x1024 Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach. Nasza Księgarnia /6-12+

Wyobraźnię dawnych ludzi zamieszkiwały przede wszystkim zwierzęta. Istoty o niezwykłych mocach, które były przyjaciółmi jak i wrogami człowieka. Uczyły współczucia i sprawiedliwości, odwagi podczas poszukiwania własnej drogi, a także szacunku dla każdego stworzenia. Bywały pomocą dla walczących czy wsparciem dla potrzebujących. Pod zasłoną mitu i baśni łączyły niebo i ziemię, przekazywały prawdę o naprzemienności radości i bólu, życia i śmierci. Fascynujące zapiski z dawnych dziejów zebrano w jednej księdze, która imponuje wielkością jak i szczegółowością. To szczególne działo. Pozbawione fabuły i przygód bohaterów. To książka z pogranicza fantasty czy podręcznika naukowego napisanego dla dzieci. Całość wyszła ciekawie, kolorowo, nieco mrocznie. Zdecydowanie jest to pozycja, która wprawia w zadumę czytelnika i namawia go do stawiania dalszych pytań jak i poszukiwania odpowiedzi.

„Dzicy przewodnicy” to piękny i poruszający przewodnik po dawnych opowieściach, zwyczajach i wierzeniach. Wydanie, które zapada w pamięć i tworzy klimat zawarty w bajkach czy legendach. Księga przeznaczona dla poszukiwaczy wiedzy i klimatycznych stworzeń w wieku 6-14 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: