Dusia i Psinek-Świnek. Wszystko w porządku to kolejna z serii opowieść o zaradnej przedszkolance i jej towarzyszach. Dusia poznaje świat razem z mamą, tatą i pluszową przytulanką. Przedszkolne perypetii Dusi to tym razem przygoda na opak. Jak poradzić sobie, kiedy wszystko idzie na odwrót, tyłem na przód lub na lewą stronę. Jest na to rozwiązanie!

20180918_1630446312092-300x300 Dusia i Psinek-Świnek. Wszystko w porządku. Przedszkolne przygody od Nasza Księgarnia. Wrzesień 2018

  • Dusia i Psinek-Świnek. Wszystko w porządku
  • Justyna Bednarek
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Marta Kurczewska
  • rok wydania: 2018
  • format: 220×220 mm
  • przedział wiekowy: 0-6
  • Do kupienia TUTAJ

Magdalena Felicja (dla przyjaciół Dusia) bardzo lubi czekoladę.  Jak na słodycze przystało mama i tata dbają, aby dziewczynka najpierw zjadła zdrowe warzywa, a dopiero potem słodkości. Rodzice to w ogóle maja swoje zasady i karzą wszystko robić  we właściwym porządku. Przecież świat nie jest taki idealny i nie raz nawet dorosłym zdarzą się wpadki. Na przykład zaspanemu tacie, który najpierw kładzie na bułce serek, a potem smaruje ją masłem! Albo Patrykowi, koledze z przedszkola, który najpierw wciąga spodnie, a potem majtki… Jest też takie miejsce w którym dzieją się rzeczy zupełnie inaczej. W świecie Psinka-Świnka, pluszowego prosiaczka, różne rzeczy dzieją się na odwrót, tyłem na przód i na lewą stronę. Najpierw podaje się ciasto, potem drugie danie, a na koniec zupę… Brak porządku też jest w porządku! A co jeśli w bajce księżniczka zaraz po ślubie będzie spała sto lat dopóki nie ukłuje się w palec zaczarowaną szpilką? Taka kolejność nie wróży nic dobrego – trzeba ją odwrócić!

Życie na opak przysparza sporo komplikacji. Czasem bywa również śmieszne. Wniosek jest jeden – zasady i porządek pomagają w codziennych czynnościach, od czasu do czasu trzeba jednak coś zmienić! Np. kolor włosów na marchewkowe jak zrobiła mama Dusi. W końcu wyjątki są po to by było wesoło.

20180918_1630446312092-300x300 Dusia i Psinek-Świnek. Wszystko w porządku. Przedszkolne przygody od Nasza Księgarnia. Wrzesień 2018

Kolorowa i humorystyczna historia z gatunku: inna niż wszystkie. Świat stworzony przez autorki to opowieść pełna zabawnych sytuacji i sensownych rozważań na temat zwyczajów dorosłych. Wydanie jak na serie książek o Dusi przystało bardzo estetyczne i solidne. Grafiki cieszą oko, przypominają wręcz pastelowe obrazki –poziom estetyki rysunków jest bardzo wysoki.  Sama opowieść to wesoła historia, która zawiera także elementy fantastyki.

Mam nadzieje, że seria wzbogaci się o kolejne przygody – sama jestem ciekawa jakie przygody w przedszkolu spotkają Dusie i jej przyjaciół.

O pierwszych dniach Dusi w przedszkolu przeczytacie TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *