Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu

  • Autor: Justyna Bednarek
  • Ilustrator: Marta Kurczewska
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Do kupienia TUTAJ

20180413_093450806288986 Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu

Dusia i Psinek-Świnek

Dusia i Psinek-Świnek” po raz pierwszy wybiera się do przedszkola. To wielkie wydarzenie w życiu dziewczynki i jej rodziców. Magdalena Felicja – Dusia ma sporo wątpliwości związanych z pójściem do przedszkola. Postanawia jednak spróbować- a odwagi ma dodać jej uszyty przez mamę psiak. Rano Dusia otrzymuje wspaniałą maskotkę, którą uszyła dla niej mama – świnka w spodenki w kratkę. Zaskoczenie i zdziwienie jednak mija a dziewczynka wraz ze świnką wyruszają do przedszkola.

Co to był za dzień. Tyle nowych znajomości. Tyle niecodziennych sytuacji. W przedszkolu Dusia poznaje Monikę, która gryzie, Joasię, która boi się ubrudzić, i Tomka, który zamiast zabawki przyniósł ze sobą prawdziwy czerwony czajniczek! Czajnik, który kryje w swoim wnętrzu wspaniałe przygody, których bohaterem jest Psinek-Świnek. Dusia poznaje bliżej kolegów i finalnie dochodzi do wniosku, że jeszcze kiedyś przyjdzie do przedszkola – a może nawet będzie tam każdego dnia?

Książka to namiastka życia w przedszkolu i propozycja oswojenia lęku związanego z pierwszym dniem dziecka w nowym miejscu. Wesoła historia pełna realistycznych wydarzeń oraz z zawartością magicznej przygody Psinka. Całość tworzy zgraną kompozycje. Sporo tekstu – lecz w zasadzie połykamy go za jednym zamachem. Historia wciąga i podoba się dzieciom. Czy obniża lęk związany z pójściem do przedszkola – na pewno warto spróbować. Opiekun – przyjaciel na pierwszy dzień i kolejny w przedszkolu na pewno stanowią dobra radę dla młodych rodziców.

Inna książka, która ułatwia adaptacje w przedszkolu – TUTAJ.

Autorzy zapowiadają już wkrótce kolejne przygody Dusi i jej różowego przyjaciela.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *