Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi to kolejna propozycja z serii o rezolutnej dziewczynce i jej maskotce. Tym razem Magdalena (dla przyjaciół Dusia)będzie zmagała się z kłopotem nocnych koszmarów a szerzej powiedziawszy : strachów w ogóle! Oczywiście historia to zbiór praktycznych wskazówek na opanowanie emocji z perspektywy przedszkolaka i szczęśliwe zakończenie! Bez obaw – każdy ma prawo się czegoś bać! A Dusia Wam to najlepiej wytłumaczy!

20190503_161239825291809-1024x1024 Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi! O nocnych koszmarach i nie tylko z Nasza Księgarnia 2019
  • Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi!
  • Justyna Bednarek
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Marta Kurczewska
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 32
  • format: 220×220 mm
  • przedział wiekowy: 0-6
  • Do kupienia TUTAJ

Magdalena Felicja (dla przyjaciół Dusia) bardzo chce usłyszeć jakąś STRASZNĄ bajkę na dobranoc.  Tata oczywiście chce dla swojego dziecka jak najlepiej i wczuwa się w historię. Jej bohaterem jest Zielony Potwór, którego złym zwyczajem jest nie zakręcanie pasty do zębów i wyjadanie ciasteczek. Historia niby całkiem zabawna, jednak Dusia chyba się czegoś (lub kogoś) obawia! To dopiero początek bo następnego dnia w przedszkolu już wszyscy niemal się czegoś lub kogoś boją!

Dusia – Zielonego Potwora. Patryk – nowej pani przedszkolanki z brodawką na czole. Joasia – jaskrawoczerwonej pasty do chleba. A sam Zielony Potwór – bardzo małej księżniczki, bo ona okropnie głośno krzyczy…

Na szczęście Psinek-Świnek ma na wszystkie strachy swój własny niezawodny sposób!  Jaki? Oczywiście nie mogę tego napisać. Powiem tylko, że warto go poznać w sytuacji nadmiernego obawiania się przez wasze przedszkolne dziecko.  Dusia wraz z bohaterskim Psinkiem-Świnkiem jak zwykle dodają dzieciom otuchy i zdejmują niepokój, obawy z malców. W humorystyczny, sprytny i bliski dziecku sposób wyjaśniają sedno sprawy i wspierają malca w radzeniu sobie z emocjami.  Seria to świetny przykład rozwoju emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym.

Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi to książeczka która wyróżnia się również oprawą graficzną. Bogata kolorystyka, miękka kreska i przyjemne dla dziecka postacie to absolutnie coś do przedszkolaki uwielbiają. Twarda oprawa i format charakterystyczny dla serii to dodatkowy atut i argument do kolekcjonowania.

O poprzednich książkach przeczytacie TUTAJ i TUTAJ.

O SERII

„Dusia i Psinek-Świnek” to seria książek dla najmłodszych o rezolutnej dziewczynce, która poznaje świat wokół siebie razem z mamą, tatą, najlepszym przyjacielem z przedszkola Tomkiem, a przede wszystkim ze swoim ukochanym Psinkiem-Świnkiem. Musicie jednak wiedzieć, że Psinek-Świnek nie tylko dodaje Dusi otuchy w trudnych życiowych momentach. Pluszak ma także własne tajemnice… 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: