Mała Hania postanowiła posądzić drzewo. Od jednego drzewa wszystko się zaczęło. Czas sprawił, że dookoła drzewa zaczęło robić się dynamicznie i tłoczno. Gałęzie, ptaki, jajka, króliki – dość! Już nie umiem ich zliczyć – od teraz liczysz Ty! Kolorowa i ciekawa opowieść z liczeniem, oglądaniem i refleksją na temat małych rzeczy, które mogą odmienić nasze i innych życie. DRZEWO od Wydawnictwa Debit!

20200422_2004161571309978-1024x1024 „Drzewo” – o małych decyzjach, które odmieniają świat. DEBIT 3+ WIOSNA 2020
  • Tytuły: Drzewo
  • Tytuł oryginału: Un Arbol
  • Tłumaczenie: Agata Picheta
  • Liczba stron: 36
  • Format: 250 × 215 mm
  • Oprawa: twarda
  • Premiera: 15 kwietnia 2020
  • Do kupienia TUTAJ

Tytułowe DRZEWO to doskonały pomysł Hani. Bohaterka opowieści postanowiła posadzić prawdziwe drzewo. Podlewała i pielęgnowała je bardzo starannie. Na drzewie wyrosła gałąź, ptaki zbudowały na niej gniazdo. Stopniowo w gnieździe pojawiły się trzy jaja, a na drzewie wyrosłą druga gałąź, pod która zamieszkała rodzina królików. Kolejne liczby to kolejne ptaki, gałęzie i inne zwierzęta oraz owoce – zrobiło się bardzo dużo obiektów do liczenia… tyle, że nie wiadomo ile! Pomożecie policzyć co jeszcze znajduje się na i dookoła drzewa! Śmiało. W książce znajdziecie kilka wielkoformatowych ilustracji z mnóstwem obiektów do policzenia.

Drzewo zachwyca oprawą graficzną. Przyjemne dla oka i bardzo ciepłe, barwne ilustracje korespondują z tekstem. W pewnym momencie nawet nad nim dominują. Finał opowieści to bowiem trzy wielkoformatowe ilustracje na których roi się od królików, gałęzi, drzew, kwiatków i innych ciekawych zwierząt i roślin. Sprawdź i spróbuj je zliczyć.

DRZEWO – to książka dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym. Jej sedno to mały gest, który odmienia życie zwierząt i roślin. Hania przy pomocy małej sadzonki drzewa i przy swym zaangażowaniu wypielęgnowała piękne drzewo. Drzewo dało schronienie zwierzętom i miejsce do rozwoju roślin. Każdy może odmienić świat – wystarczy mały gest i duże zaangażowanie.

20200422_2004161571309978-1024x1024 „Drzewo” – o małych decyzjach, które odmieniają świat. DEBIT 3+ WIOSNA 2020

„Drzewo” – o małych decyzjach, które odmieniają świat. Dla dzieci w wieku przedszkolnym, w przepięknych ilustracjach i z opowieścią o przyczynach i skutku naszych zachowań. Piękna, ciepła i wartościowa książka.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: