Dwie ciekawe propozycje dla dzieci w wieku ok. 5-10 lat które interesują się zawodem architekta i/lub programisty. Zdecydowanie warto – dlaczego? Odpowiedź poniżej …

IMG_20180218_101322_169-300x281 Jak dorosnę zostanę ARCHITEKTEM lub PROGRAMISTĄ – książki wspierające pasje: Kazik Mieszka w Mieście i Kodowanie dla dzieci.

Kazik mieszka w mieście

Autor: Joanna Rzezak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

ilustrator: Joanna Rzezak

rok wydania: 2018

liczba stron: 96

IMG_20180218_101322_169-300x281 Jak dorosnę zostanę ARCHITEKTEM lub PROGRAMISTĄ – książki wspierające pasje: Kazik Mieszka w Mieście i Kodowanie dla dzieci.

Zawód architekta to nauka o mieście. Smakowanie jego szczegółów, znajomość praw, którymi się kierują jego mieszkańcy w trakcie podróży do pracy czy szkoły oraz w codziennych sprawach. Architekt potrafi projektować domy, mosty, wieżowce. Orientuje się w przestrzeni,  potrafi rysować i projektować oraz zna najważniejsze dzieła architektury świata.

To książka, która zaprasza czytelnika do aktywnego poznawania świata architektów. Pełna jest zadań, zabaw, wciągających rysunków-łamigłówek. Czarno- białe grafiki z domieszką jednej barwy : pomarańczowej – to tylko pretekst, a by zapełnić książkę kolorami i kształtami.

Tytułowy Kazik chce zostać architektem i budować domy jak tata. Razem z Kazikiem poznajemy życie w mieście i szczegółowe zainteresowania architektów. Książka uczy przez zabawę. Dowiadujemy się wraz z Kazikiem jak ominąć korki uliczne oraz jak najszybciej podróżować w mieście czy jak segregować śmieci. Poznamy ciekawe mosty, place czy budynki użyteczności publicznej znane z całego świata. Wielokrotnie chwycimy za ołówek i kredki, aby zaprojektować wygląd kamienicy, zaprojektujemy grafity, plac miejski i park. Zagramy w grę planszową ukrytą na kartach książki czy rozwiążemy łamigłówki rysunkowe.

Ta książka to żywa lekcja architektury – bawi i uczy. Bardzo polecam – skradła moje serce. Jeśli znacie dziecko, które interesuje się zawodem architekta lub plastyka , uwielbia  rysować i rozwiązywać łamigłówki – sięgnijcie po Kazika autorstwa Joanny Rzezak.

Do kupienia TUTAJ

IMG_20180218_101322_169-300x281 Jak dorosnę zostanę ARCHITEKTEM lub PROGRAMISTĄ – książki wspierające pasje: Kazik Mieszka w Mieście i Kodowanie dla dzieci.

Kodowanie dla dzieci Marc Scott

ilustrator: Mick Marston

tłumacz: Krzysztof Wołczyk

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

liczba stron: 64

Bogato ilustrowana książka dla „początkujących programistów”. Krok po kroku prowadzi 5-10 latka po procesie programowania  w jezyku Scratch oraz Python.

Poradnik tłumaczy czym jest programowanie oraz wyjaśnia wiele z pojęć specjalistycznych z obszaru programowania np. kod, kodowanie, kompilowanie, błąd składni, interpretowanie, algorytm.

Instrukcje zawarte w poradniku pozwalają dziecku stworzyć np.:

– kosmiczną grę;
-zaprogramować złudzenie optyczne
– wydawać polecenia gadającym duszkom.

Poradnik jest bardzo kolorowy i na pewno zachęci malucha, który myśli o bycia programistą do pierwszych prób pracy z komputerem. Dziecko przetestuje podstawowe działania i sprawdzi czy ma ochotę na dużo więcej. Dla początkujących programistów przestroga od znajomego programisty, który oglądał Kodowanie dla dzieci– pamiętajcie o matematyce. Nie da się być programistą bez doskonałej znajomości matematyki.

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *