Piękna, naturalna i zagrożona. Wyjątkowa i niedostępna żywa fauna i flora dna morz i oceanów. Wspaniałe gatunki koralowców oraz zamieszkujące je zwierzęta. Magia kolorów, świateł, faktur i bogactwo zachowań. Rafa koralowa, która jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszam na podróż po cudownym świecie podwodnych stworzeń wraz z Naszą Księgarnią oraz w duchu pedagogiki Montessori .

20181014_235247-225x300 Dom Montessori. Podwodna przygoda w książce RAFA koralowa. Nasza Księgarnia 10.2018

  • Rafa koralowa
  • Katarzyna Bajerowicz
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Katarzyna Bajerowicz
  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 28
  • format: 221 x 310 mm
  • przedział wiekowy: 0-8
  • Do kupienia TUTAJ

Rara koralowa to przede wszystkich zachwycające karty podwodnej opowieści. Książka o twardych stronach i dużym formacie, mało tekstu mnóstwo znaczeń. To wyróżnik publikacji. Kilka slow tekstu, który towarzyszy grafikom stanowi uzupełnienie podwodnej podróży. Wraz z autorem wyruszamy śladem żółwi w podwodną podróż. Na każdej stronie czeka na nas zadanie. Czasami będzie nam potrzeby papier, nożyczki i kilka rekwizytów innym razem sprawne oko. Każde zadanie na pewno spodoba się czytelnikom. To świetna okazja, aby stworzyć własnego podwodnego żółwia lub swoją miniaturową rafę. Będziemy także szukać zwierząt schowanych w cieniu koralowców czy opowiadać historie związaną z rafą.

20181014_235247-225x300 Dom Montessori. Podwodna przygoda w książce RAFA koralowa. Nasza Księgarnia 10.2018

Grafiki! Wykrzyknik należny się publikacji jak rybie woda. Książka została fenomenalnie wydana graficznie. Autorka zadbała o bardzo realistyczne przedstawienie dynamiki podwodnego świata. Znajdziemy tutaj drobne zwierzęta jak i ogromne stworzenia morskie. Bogactwo koralowców, roślin i wspaniałą grę świateł. Momentami mam wrażenie, że do czynienia mamy ze zdjęciami – a są to nadal grafiki. Moja ulubiona strona to nocna rafa koralowa w pięknym oświetleniu blasku księżyca. Piękna, delikatna i urzekająca gra świateł. Publikacja pokazuje rafę z jej dobrej strony – tej zadbanej, naturalnej i zdrowej.

20181014_235247-225x300 Dom Montessori. Podwodna przygoda w książce RAFA koralowa. Nasza Księgarnia 10.2018

Książa zawiera również drobny element edukacyjny. Poznajemy budowę koralowców, najważniejsze informacje o rafie koralowej wraz z miejscem położenia czy informacjo o żółwiach. Wiadomości jest stosunkowo mało – nie przytłaczają, trafiają do dziecka.

Rafa to książka na tyle uniwersalna, że mogę ją polecić już rocznym dzieciom. Z uwagi na trwałe wydanie może śmiało pojawić się w dziecięcych rączkach.Największym zainteresowaniem na pewno Rafę darzyć będą dzieci 3-8 letnie.

Podsumowując – pięknie wydana, o ciekawej tematyce. Doskonały pretekst do zabaw w poszukiwanie elementów na ilustracjach, inspiracja do pracy twórczej oraz ważna lekcja ekologii i geografii. Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *