20190815_0703131956531490-1024x1024 Dom Montessori: „Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” - nowa edukacyjna seria dla dzieci od Wydawnictwa EGMONT. LATO 2019

Mój zeszyt obserwacji przyrody to seria, która solidnie dawkuje wiedzę o otaczającym nas świecie. Wszystko w bardzo atrakcyjnym wydaniu i w zgodzie z założeniami pedagogiki Montessori. Dotychczas ukazały się cztery zeszyty: Pożywienie, drzewa, owady oraz . Książki zachęcają do aktywnej interakcji z czytelnikiem poprzez wycinanie, kolorowanie, obserwacje, zadania czy rysunki. W trosce o środowisko naturalne i prozdrowotnie! Zeszyty uczą rozpoznawać, nazywać i porządkować świat roślin, zwierząt oraz ludzi. Wyostrzają zmysł obserwacji, wyczulają na troskę o świat wokół nas. Absolutnie jestem pod wielkim wrażeniem.

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych Pożywienie

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH
 • Autor: Francois Lasserre
 • Scenarzysta: Isabelle SImler
 • Tłumacz: Katarzyna Grzyb
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych Pożywienie zaprasza czytelnika do zgłębienia tematyki żywności. To ciekawa lekcja dokonywania odpowiednich wyborów żywieniowych.  W trosce o środowisko, zdrowy tryb życia oraz w sposób świadomy i odpowiedzialny.  Nie znajdziemy tutaj wykładów, czytanek czy pouczającej gadaniny. Publikacja została wydana w taki sposób, aby to dziecko odkrywało fakty i prawdziwe informacje o otaczającym nas świecie pokarmu. W ten sposób chcemy, aby dokonało świadomego wyboru i zdrowo żyło.

Z książeczki „Pożywienie. Akademia mądrego dziecka. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” dzieci dowiedzą się m.in: 

– Czy człowiek jest wszystkożercą? 

– Jak wyhodować pomidorki koktajlowe? 

– Jak rozpoznać żywność produkowaną z szacunkiem dla środowiska? 

– Jak pomóc niedojrzałym owocom? 

– Czym są alergie pokarmowe? 

– Dlaczego warto wybierać produkty sezonowe? 

– Jak rozpoznać produkty wysoko przetworzone?  

Mam nadzieję, że po wykonaniu zadań dziecko będzie świadome co warto i trzeba jeść, aby zdrowo się rozwijać. Przy okazji warto zmodyfikować kilka decyzji żywieniowych całej rodziny!

Drzewa Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH
 • Autor: Francois Lasserre
 • Ilustrator: Isabelle SImler
 • Tłumacz: Katarzyna Grzyb
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Drzewa to kolejna odsłona cyklu. Tym razem w zeszycie znajdziemy fakty i ciekawostki o tych wspaniałych roślinach, które posiadają fascynujące supermoce. A są to przede wszystkim: oczyszczają i odświeżają powietrze, pomagają w walce z globalnym ociepleniem, hamują wiatr, dają schronienie, leczą. To nasi sprzymierzeńcy i przyjaciele – warto ich poznać i zrozumieć.  Zagłębienie wiedzy o drzewach z pewnością wpłynie na większą świadomość dziecka oraz zachęci je do baczniejszego obserwowania otaczającego nas świata.  Sama jestem zwolennikiem jak największej ilości drzew w mieście i chcę pokazać dziecku, że może mieć na to wpływ. Z radością obserwowałam jak w Gdyni w Budżecie Obywatelskim wybrano projekt posadzenia drzew w śródmieściu!

Drzewa. Akademia mądrego dziecka. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” to publikacja, która w kreatywny i wciągający sposób przybliża dzieciom wiedzę o świecie drzew. Z zeszytu mali przyrodnicy dowiedzą się m.in.: 

– Jak drzewa ze sobą rozmawiają? 

– Jakim zmianom ulegają w cyklu rocznym? 

– Jak wygląda cykl życiowy drzewa i liścia? 

– Jak zmierzyć wysokość drzewa? 

– Kto mieszka na drzewie? 

– Co dają nam drzewa? 

– Jak je chronić?  

Zeszyty uczą rozpoznawać, nazywać i porządkować świat roślin, zwierząt oraz ludzi. Wyostrzają zmysł obserwacji, wyczulają na troskę o świat wokół nas. Ciekawostką jest doświadczenie w którym dziecko może wyhodować drzewo od ziarenka. Książka inspiruje także do zabaw w plenerze np. jak zmierzyć wysokość drzewa?

Owady Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH
 • Autor: Francois Lasserre
 • Ilustrator: Isabelle SImler
 • Tłumacz: Katarzyna Grzyb
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Owady to trzeci z zeszytów. Tym razem dzieci w wieku wczesnoszkolnym będą śledzić te malutkie zwierzątka i poznawać fascynujące tajemnice życia w skali mikro.  Czy wiecie jakie zwierze nazwiemy owadem? Wiedza przyrodnicza czeka na śmiałków! Zobaczycie jak po spotkaniu z zadaniami, eksperymentami oraz informacjami o zwierzątkach jakimi są owady, wasze dziecko będzie bardzo wyczulone i skoncentrowane na obserwacji ziemi, drzew itd.

Z zeszytu mali przyrodnicy dowiedzą się m.in.:

–              Czym różni się osa od muchówki?

–              Jak wygląda cykl życiowy biedronki siedmiokropki?

–              Gdzie mieszkają owady?

–              Czym się żywią?

–              Jak owady postrzegają kolory?

–              Jak owady zapylają kwiaty?

–              Jak pomagać owadom w mieście? 

Przyroda w mieście. Akademia mądrego dziecka. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych.

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH
 • Autor: Francois Lasserre
 • Ilustrator: Isabelle SImler
 • Tłumacz: Katarzyna Grzyb
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Przyroda w mieście. Akademia mądrego dziecka. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to naprawdę wyjątkowy zeszyt. Przeznaczony głównie dla dzieci, których większość życia przebiega w dużym mieście i mają znacznie mniejszy kontakt z przyrodą niż np. rówieśnicy żyjący na wsi. Miasto to również świat roślin i zwierząt.  Sprawdź sam ile okazów rozmaitych istnień jest dookoła Ciebie. Może w nadchodzącej wiośnie zadbasz o rośliny na balkonie lub parapecie. To dobre miejsce dla pomidorków, kwiatków, ziół!

 Młody przyrodnik dowie się m.in.:

–              Jak odnaleźć żywe stworzenia w najbardziej niepozornych zakamarkach miasta?

–              Jak zostać osiedlowym ogrodnikiem: założyć wiszący ogród, wyhodować kiełki, stworzyć własny ogródek z roślinami jadalnymi?

–              Jak nauczyć się rozpoznawać rośliny?

–              Jakie zwierzęta można spotkać w mieście dniem, a jakie nocą?

–              Skąd pochodzą najciekawsze zwierzęta miejskie?

Gdzie można znaleźć przyrodę w mieście? Wszędzie. Wystarczy wyjść z domu z zeszytem „Przyroda w mieście” pod pachą i zacząć eksplorować świat.

„Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” to nowa edukacyjna seria Egmontu dla dzieci. Każda publikacja to świetna okazja na poznanie prawdziwego świata bliskiego naturze. Piękne wydanie i absolutnie realistyczne i prawdziwe informacje to miód na moje serce. Wspieram takie inicjatywy – mądre i edukacyjne książki, które trafią do bliskich mi dzieci!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: