Dom Montessori pełen jest wielobarwnych motyli. Dzięki publikacji Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków, każdego z nich dziecko potrafi nazwać, narysować i opisać charakterystycznymi cechami. Piękna książka dedykowana już najmłodszym czytelnikom. Zawiera realistyczne zdjęcia i piękne ręcznie wykonane prace, które do złudzenia przypominają prawdziwe motyle. Do tego wiedza, która edukuje, odkrywa tajemnice świata motyli i idealnie inspiruje każdego początkującego motylkarza.  Publikacja zgodna z założeniami pedagogiki Montessori.

20180918_1634531329724796-300x300 Dom Montessori: Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków. Nasza Księgarnia – wrzesień 2018

  • Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków.
  • Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustratorzy: Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 40
  • format: 205 x 250 mm
  • przedział wiekowy: 0-10
  • Do kupienia TUTAJ

„Mały atlas motyli” to już drugi po „Małym atlasie ptaków” ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów. Ponad dwadzieścia gatunków motyli zostało sportretowanych  w niezwykłych technikach plastycznych. Do złudzenia odwzorowujących szczegóły i piękno tych fascynujących zwierząt.  Grafiki zawarte na grubych kartonowych stronach to przedstawienia motyli wykonanych w formie kolażu z tkanin, akwareli i dziecięcych rysunków aż po modele z liści i patyków. Techniki plastyczne z których powstały motyle to także znakomite źródło inspiracji do odtworzenia w zaciszu domów i przedszkoli. Techniki można również z powodzeniem wykorzystać czy zabawach plastycznych. Jak na książkę w duchu pedagogiki Montessori przystało również tutaj nie zabraknie zdjęć – ukazujących wszystkie detale motylich skrzydeł itd. Graficzne arcydzieło!

Treści zawarte w publikacji to mini przewodnik o szczegółach z życia motyli. Informacje dawkowane są z wyczuciem i poszanowaniem dla dziecięcej ciekawości. Atlas czyta się jak przewodnik, dziennik, pamiętnik opowiedziany słowami dziecka lub do dziecka. Słowa warzone są spokojnie, językiem zrozumiałym do odbiorcy. Treści to zbiór ciekawostek, niezwykłych faktów z życia motyli. Piękna i mądra książka Mały Atlas Motyli sprawia, że mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak.

Wydanie idealne dla dzieci 1-10 lat. Grube kartonowe strony oraz olbrzymie grafiki spowodują, że książka wielokrotnie będzie  przez malutkie paluszki obracana, kartkowana i oglądania. Idealne połączenie to zabranie książki na spacer po polanie, jesiennej lub wiosennej okolicy w której można spotkać motyle.

Książka Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków to mądra i piękna książka dla dzieci. Pokazuje świat motyli takim jest – co trafia do dziecięcej wyobraźni najlepiej.  Idealny pomysł na prezent dla małego odkrywcy świata i jego mieszkańców.  

 

 

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *