Młodzi przyrodnicy to wspaniała seria wydawnicza dla dzieci. Bardzo ważna tematyka bliska naturalnemu biegowi przyrody i życia. Ogromna ilość kolorowych ilustracji z bardzo prostym tekstem w sam raz do samodzielnego czytania. Artystyczne i jednocześnie bardzo realistyczne grafiki przykuwają uwagę. Bogactwo nazw, szczegółów i realność po prostu zatrzymuje dziecko na długo. Wyjątkowa seria w kategorii Dom Montessori.

20190415_0942121626907402-1024x768 Dom Montessori: Mali przyrodnicy: Pory roku, dzieci zwierząt, owady oraz dinozaury 6-12+ Wilga

Młodzi przyrodnicy. Pory roku

Do kupienia TUTAJ

Cztery pory roku. Wiosna, lato, jesień zima – każda niepowtarzalna i wyjątkowa. Na wiosnę budzą się rośliny i zwierzęta. Rozkwitają tulipany i żonkile, kwitnie kwiat jabłoni.  Z jaj wylęgają się pisklęta. Po wiośnie przychodzi lato – tak długo wyczekiwane. Jesień zamienia zieleń liści w czerwień i pomarańcz. Zima często pokrywa wszystko warstwą grubego śniegu. Piękne ilustracje oraz bardzo wartościowe informacje o świecie przyrody na pewno pozwolą Czytelnikowi zrozumieć następstwo pór roku jak i poczuć klimat każdej z nich!

Młodzi przyrodnicy. Dzieci zwierząt

Do kupienia TUTAJ

Każdy z nas był (lub jest) kiedyś mały. Zwierzęta również mają dzieci a każde z nich wygląda inaczej po urodzeniu. Małe króliczki nie mają sierści, a foczki rodzą się z pięknym futerkiem. Są takie zwierzątka które uwielbiają pić mleko mamy a inne łapią owoce z drzewa lub skubią trawę. Kangury wiele dni spędzają w torbie mamy! Fascynująca podróż po wszystkich kontynentach i spotkanie z chwilą narodzin i wychowania maleńkich zwierzątek. Coś wspaniałego!

Młodzi przyrodnicy. Dinozaury

Do kupienia TUTAJ

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment w którym spotyka się z fascynacją dinozaurami. Powrót do przeszłości związany jest z fascynującym odkrywaniem tych ogromnych gadów. Tyranozaury, stegozaury, megalozaury. Ich nazw, gatunków i rodzajów jest bardzo dużo. Każdy potrafi coś innego, każdy jest groźny i fascynujący jednocześnie. A czy wiedzieliście, że tyranozaury miały pióra? Jak wygląda praca naukowców, których fascynują dinozaury? Pytań i odpowiedzi znajdziecie w publikacji wiele.

Młodzi przyrodnicy. Owady i inne małe zwierzęta

Do kupienia TUTAJ

Robaki, owady i inne małe zwierzątka. Dorośli ich unikają a dzieci uwielbiają im się przyglądać, obserwować ich zwyczaje i kolory. Świat jest przepełniony robakami! Znajdziemy wśród nich chrząszcze, ślimaki, pająki, skorpiony! Niektóre mieszkają pod wodą, inne świecą, z jeszcze inne zmieniają się z brzydkich i oślizgłych w piękne i subtelne motyle! Absolutnie wspaniały temat dla dzieci i rewelacyjne spotkanie z przyrodą w skali mikro.

Serię stworzyła Emily Bone, której kunszt zachwyca! Ogromny talent i wielka pasja tworzenia oraz pokazywania dzieciom elementów przyrody w sposób, który szanuje prawdę i jednocześnie jest dostosowany w formie przekazu do dziecka w wieku około 6-12 (samodzielne czytanie) lub młodszego czytelnika, który z pomocą dorosłych odkryje tajemnice przyrody w skali mikro, makro, przez pory roku a nawet z czasów pradawnych! Piękna seria za bardzo rozsądne pieniądze. Wydawnictwo Wilga – 6+!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: