Dom Montessori to cykl publikacji o pedagogice Montessori w moim domu. Znajdziecie tutaj zabawki, książki i pomysły na praktyczne wykorzystanie elementów tej wartościowej pedagogiki w rozwoju, edukacji dzieci oraz w codziennym życiu mojej rodziny. Jabłonka Eli to książka wydawnictwa Zakamarki – doskonale wpisująca się w duch pedagogiki Montessori. Realistyczne wydarzenia, wartościowe i edukacyjne treści oraz estetyka wydania i ilustracji na najwyższym poziomie.

20180723_2042401678446310 Dom Montessori –Książka „Jabłonka Eli” - Zakamarki

Jabłonka jest najlepszą kryjówką Eli i Olka. Bawią się na niej przez cały rok.

Jabłonka Eli to opowieść o rodzinie Eli oraz koledze Olku. Głównym bohaterem opowieści jest jednak jabłonka znajdująca się na ogrodzie Eli rodziców. Książka opowiada życie rodziny z perspektywy drzewa, które zmienia się dynamicznie w zależności od pory roku. Wiosną jabłoń pokryta jest kwiatami, latem drzewo zmienia się w zieloną grotę i kryje w swych zielonych liściach sporo małych jabłek. To właśnie „zielone kwiasidła” Ela poznaje na własnej skórze, przekonując się, że niedojrzałych jabłek nie wolno i nie warto zrywać. Jesienią dojrzałe jabłka zrywa się i pakuje na później a spady przeznacza na pokarm dla zwierząt. To co wydarzy się zimą jednak dalekie jest od radości rodziny. W wyniku wichury, jabłonka ginie. Tak jak w życiu – drzewo nie przetrwało silnych wiatrów. Rodzinie towarzyszy smutek , mama przygotowuje nawet obraz na ścianie ze wspomnieniem jabłonki. Wiosna przynosi jednak nowe i rodzina decyduje się na nowe drewko – wybiera odmianę Golden Red.

Jabłonka Eli to opowieść już dla 2-3 letnich dzieci. Historia, która w prosty i bardzo rzeczywisty sposób opisuje przyrodę z perspektywy życia jabłonki. Rytm przyrody zaburza również burza, która nie jest łaskawa dla drzewka i przynosi bardzo drastyczne konsekwencje. Doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem na temat siły przyrody, żywiołów czy zjawisk atmosferycznych. Książka pomaga zrozumieć pojęcie czasu i pór roku oraz uwrażliwia na przyrodę i rytm zmian natury. Ciekawa informatyzacja na temat zwyczajów związanych z uprawą jabłek i ich rodzajami. Jabłonka Eli to bardzo interesujące tematy i sporo dawka edukacji. Opowieści towarzyszą piękne ilustracje oraz duże litery – z którymi świetnie poradzi sobie dziecko, które już potrafi samodzielnie czytać.

20180723_2042401678446310 Dom Montessori –Książka „Jabłonka Eli” - Zakamarki

Piękna i wartościowa książka – sprawdźcie koniecznie!

W serii o Eli ukazały się również:


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *