20190609_2108011653511025-1024x768 Dom Montessori: Ilustrowany inwentarz kwiatów. Przewodnik po świecie kwiatów od Zakamarki 6+

Już jest! Kolejny ilustrowany inwentarz. Tym razem kwiaty – w przepięknym wydaniu i na pięknych ilustracjach. Ilustrowany inwentarz kwiatów zawiera opisy i wizerunki 65 gatunków kwitnących roślin dzikich i hodowlanych. Narysowane i opisane z największą starannością. Ukazują szczegóły wyglądu, informują o ciekawostkach i fascynującej złożoności świata roślin. Świat przyrody za dotknięciem dłoni w pełni oddaje założenia pedagogiki Montessori.

  • tekst: Virginie Aladjidi
  • ilustracje: Emmanuelle Tchoukriel
  • tłumaczenie:
  • Katarzyna Skalska, Magdalena Kamińska-Maurugeon
  • tytuł oryginału: Inventaire illustré des fleurs
  • język oryginału: francuski
  • wiek 6+
  • Do kupienia TUTAJ

Kwiaty – kruche, piękne i bardzo kuszące. Chcemy je dotknąć, obserwować, powąchać. Kwiaty to także ogromna liczba gatunków i fascynująca specyfikacja. Bywają trujące jak konwalie lub sadzi je się jesienią jak cebulki tulipanów. Tyle szczegółów i informacji o kwiatach znajdziecie w jednym miejscu. Mało tego, każdy z gatunków zawiera informacje o polskiej i łacińskiej nazwie, informacją o okresie kwitnienia, obszarze występowania, a także opis wyglądu rośliny i kwiatu oraz różne ciekawostki.

20190609_2108011653511025-1024x768 Dom Montessori: Ilustrowany inwentarz kwiatów. Przewodnik po świecie kwiatów od Zakamarki 6+

To kolejna książka z serii, którą opisuję w cyklu Dom Montessori. To publikacja, która wpisuje się w ramy pedagogiki i dostarcza dziecku, młodzieży i dorosłym realistycznych informacji o otaczającym nas świecie. Emmanuelle Tchoukriel czarne kontury rysunków wykonała rapidografem i tuszem chińskim. Do kolorowania użyła akwareli, które nakładane z różną intensywnością, świetnie oddają bogactwo odcieni i faktur spotykanych w przyrodzie. Dzieło prezentuje się fenomenalnie. Ilość szczegółów i oddanie realności wyglądu kwiatów po prostu zachwyca.

Szczególnie polecam całą serię. Znajdziecie tam (KLIK: drzewa, ptaki ) i mam nadzieję, ze doczekamy się kolejnych odsłon. Piękna, mądra i ucząca szacunku do przyrody, znajomości kwiatów publikacja. Dzieło, które wpisuje się w szerszy rund wychowania w oparciu o naturę, prawdę, wartości. Wychowania, którego wartość znam i propaguję. Serdecznie polecam!

Dziękuję również wydawnictwu za nasionka – na pewno wykorzystam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: