Tola doskonale znana jest czytelnikom bloga! To czteroletnia dziewczynka, która odkrywa świat wraz z rodziną. Fascynuje ją wszystko – szczególnie pory roku niosą moc atrakcji. Co przyniesie wiosna? Oj bardzo długo musieliśmy na nią czekać! W końcu jest – a wycieczki rowerowe zaczęły się na dobre! Cztery opowiadania, które w naturalny sposób opisują wiosenne życie polskiej rodziny. Piękne ilustracje dodają publikacji uroku. Po zimie czas na Wiosnę Toli!

20190415_092253455351771-1024x768 Dom Montessori: HIT: Wiosna Toli. Zielona Sowa

Autor: Anna Włodarkiewicz
Data wydania: 2018
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Format: 215×250
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 64
Ilustrator: Ola Krzanowska
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Seria: TOLA

Tola to wesoła dziewczynka, która skończyła już cztery lata. Razem z rodzicami odkrywa świat. Tym razem bardzo czeka na wiosnę, która jest bardzo kapryśna i w pierwszy dzień nie chce się pokazać. Za to pada śnieg! Taka wiosna na pewno nie marzyła się Toli. Nie jest jednak tak źle, bo schronienie przed opadami Tola z mamą znalazły w bardzo ciekawym miejscu – w sklepie warzywnym. Kolejne dni wiosny są już tylko lepsze! Nawet promienie słońca dopuszczają do wycieczek rowerowych! Gdzie Tola pojedzie z tatą? Może nad morze? Chyba nie tym razem, bo z opony nagle uleciało powietrze i rowerzyści zmuszeni są poszukać pomocy. Na szczęście Tola wraz z tatą trafiają na bardzo miłych mieszkańców pobliskiego domostwa oraz na … kociaki, które szukają domu. Nie zabraknie również obserwacji przyrody oraz pracy w ogrodzie.

Wiosna Toli to cztery bardzo ciekawe opowiadania, z których bije bardzo duża naturalność i autentyczność. Bohaterka jest jak na 4-latkę bardzo ciekawa świata i z radością zabiera czytelników w swoje codzienne sytuacje. Bogato ilustrowana książka przypomina sceny z serialu, którego odcinki łączy ta sama obsada. Każda z pór roku ma wiele do zaoferowania. Wiosna jak to wiosna każe na siebie czekać i jest stosunkowo kapryśna. Pogoda lubi zaskoczyć – nawet deszczem.

Wiosna Toli to ciepła i bardzo rodzinna opowieść. Znajdziemy tutaj sporo tekstu, który dostosowany jest do możliwości dziecka. Opowiadania są bardzo realistyczne, pełne codziennych sytuacji a jednocześnie akcentujące przyrodę i następstwa pór roku. Życie Toli i jej rodziny jest wzorcowe – rodzina spędza z sobą dużo czasu, dba o siebie, dużo z sobą rozmawia. Chciałbym, aby Tola była częstym gościem domów dzieci w wieku 3-8 lat. Sprawi to, że nie tylko dzieci poznają specyfikę wiosennych zwyczajów i rytmu przyrody ale także rodziny skonfrontują swoje życie z tym z rodzinnej, ciepłej opowieści.

Wiosna Toli to ciepłe, rodzinne, naturalne opowiadania pełne pięknych opisów przyrody. Dziecko z pewnością znajdzie dla siebie interesujący temat w każdej porze roku.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: