Absolutnie wyjątkowe książki. Arcydzieła z papieru, które rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, uczą i pokazują fascynującą naturę człowieka i zwierząt.  Anatomia to wielkoformatowy album z ażurowymi rycinami przedstawiającymi układ krwionośny, kostny, limfatyczny i inne szczegóły anatomii człowieka. Czyj to szkielet to zachwycająca książka w której w zagadkach odgadujemy gatunki zwierząt i porównujemy szczegóły ich anatomii.  Fantastyczne wydania i pedagogika Montessori w książkowym wydaniu! Jak zachęcić dzieci do poznania anatomii? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

20181227_224357448825682-300x225 DOM Montessori: fascynujący świat ludzi i zwierząt z Anatomią i Czyj to szkielet od Mamania.

Od dawna powtarzam: nauka i zabawa to idealna para.  Fascynująca anatomia człowieka oraz zjawiskowe ryciny przedstawiające szczegóły szkieletów rozmaitych zwierząt to dwie książki, które chcę zaprezentować moim czytelnikom.  Pięknie wydane i niesamowicie wartościowe treścią. Jeśli jeszcze nie widzieliście o ich istnieniu to szybciutko zobaczcie i  przeczytajcie!

20181227_224357448825682-300x225 DOM Montessori: fascynujący świat ludzi i zwierząt z Anatomią i Czyj to szkielet od Mamania.

Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach20181227_224357448825682-300x225 DOM Montessori: fascynujący świat ludzi i zwierząt z Anatomią i Czyj to szkielet od Mamania.

 • Autor:   Helene Druvert
 • Tytuł:    Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach
 • Tytuł oryginalny: Anatomie
 • Tłumacz: Małgorzata Skalska
 • Liczba stron:      48
 • Oprawa: oprawa twarda
 • Wydawnictwo: Mamania
 • Wymiary:            370×260
 • Waga:   920 g
 • Do kupienia TUTAJ

Spektakularna książka, która wręcz onieśmiela swoją zawartością. Wielkoformatowe wydanie kryje w swym wnętrzu absolutnie rewelacyjną zawartość. Bez zbędnych animacji, kwiatków, cukierków i innych ozdobników: anatomia to przedstawienia człowieka takim jaki jest. Graficzne przedstawienie szczegółów anatomii człowieka w postaci ażurowych rycin uzmysławia dziecku złożoność ludzkiego ciała. Wprost możemy zajrzeć do jego wnętrza, namacalnie poczuć i wyobrazić sobie dokładny wygląd np. układu krwionośnego lub szkieletowego. Ruchome klapki odsłaniają tajniki działania poszczególnych elementów ludzkiego ciała np. mózgu, oka, układu rozrodczego. Mnóstwo rzetelnej wiedzy o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Dawkowana z umiarem i wyczuciem zaspokoi głód wiedzy dziecka.

Sam układ treści został zręcznie zaprojektowany, aby zwrócić uwagę czytelnika na najważniejsze słowa, łatwiej zapamiętać szczegóły.  Słowa, wzrok oraz ruch – to zmysły, które aktywuje Anatomia. Dziecko uczy się w zabawie polisensorycznie człowieka. Element po elemencie, szczegół po szczególe. Na uwagę zasługuje również wielkoformatowość publikacji. Ta książka waży prawie kilogram!  Miętowe tło znane z szpitalnych środowisk jest również tłem anatomicznej opowieści.

Książka zasługuje na swoje miejsce w pokoju dziecka, które wykazuje zainteresowanie anatomią. Młody naukowiec doceni ogrom i kunszt wykonania dzieła, kiedy sam poczuje zainteresowanie tematem budowy ciała człowieka. Polecam serdecznie dzieciom w wieku szkolnym bez górnej graniczy wieku.

To jednak nie koniec! Kolejna propozycja zgodna z pedagogiką Montessori dla młodych pasjonatów nauki:

Czyj to szkielet?20181227_224357448825682-300x225 DOM Montessori: fascynujący świat ludzi i zwierząt z Anatomią i Czyj to szkielet od Mamania.

 • Autor:   Henri Cap, Raphaël Martin, Renaud Vigourt
 • Tytuł:    Czyj to szkielet?
 • Tytuł oryginalny: A qui est ce squelette?
 • Tłumacz:             Małgorzata Skalska
 • Liczba stron:      40
 • Oprawa:              oprawa twarda
 • Wydawnictwo: Mamania
 • Wymiary:            245×330
 • Waga:   680 g
 • Do kupienia TUTAJ

Książka, która ma wszystkie cechy z kategorii: najlepsze książki dla dzieci i młodzieży. Wartościowa treść, elementy aktywizujące,  zagadki, okienka, rewelacyjne grafiki, ciekawa tematyka. Szkielet – złożone układy kostne, które nadają niepowtarzalny kształt i sprawność organizmom żywym.

 

 • Ile palców ma koń?
 • Czy ślimaki mają szkielet?
 • Która ryba ma 10 000 zębów?

Humorystyczna i jednocześnie merytoryczna prezentacja kości. Tajniki złożoności czaszki, kończyn a nawet zębów zwierząt.  Ta książka zaprasza do świata nauki, który pełen jest fascynujących szczegółów.

Pełna ciekawostek książka odsłania tajniki budowy czaszek, rąk, nóg, zębów. Nauczycie się, jak rozpoznać szkielet hipopotama, i dowiecie, dlaczego wilki chodzą gęsiego.

Ilość sympatycznych szczegółów, zabawnych min, zagadek i humoru po prostu sprawia, że przeglądanie, czytania i rozumienie złożoności świata organizmów kostnych przychodzi samo.  Dzieci i młodzież sięgają po tą książką z ogromną ciekawością.  Jedna z tych publikacji do której będą wracać z chęcią i która z dumą pokażą gościom!

Nauka anatomii dla dzieci.

Nauka anatomii to nauka życia. Pokazywanie tak ważnych informacji jak anatomia człowieka oraz budowa szkieletu organizmów to wiedza, którą dziecko wykorzysta w życiu. Książka daje do myślenia, zachęca do analitycznego podejścia to organizmów ludzkich.  Kto wie, może rozbudzi w dziecku fascynacje człowiekiem i przyczyni się do wyboru edukacji medycznej w przyszłości? Na pewno namacalnie, humorystycznie i w sposób bardzo interakcyjny pozwoli zobaczyć i zrozumieć najważniejsze szczegóły z budowy człowieka i zwierząt. Fenomenalne grafiki i wartościowa treść.

20181227_224357448825682-300x225 DOM Montessori: fascynujący świat ludzi i zwierząt z Anatomią i Czyj to szkielet od Mamania.

Oklaski dla wydawcy – Mamania po raz kolejny zachwyca!

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *