Dojrzewanie to bardzo złożony proces. Niestety wiele młodych ludzi ma kłopoty z optymalnym przejściem procesu dojrzewania. Każda dziewczynka i chłopiec potrzebują w tym czasie wsparcia, porady, pomocy w zrozumieniu zachodzących zmian. Z pomocą przychodzą dwie książki, które we współczesnym języku i z uwzględnieniem potrzeb młodzieży traktują o dojrzewania z wielu perspektyw.  Przed Wami dwie książki, których celem jest edukacja, wsparcie i towarzyszenie dziewczynom i chłopakom w okresie dojrzewania.

wp-1645602568334-1-1024x768 Dojrzewanie. Chłopaki i Dziewczyny. Nasza Księgarnia 10 +, LUTY 2022
 • Dojrzewanie. Chłopaki i Dziewczyny
 • Lizzie Cox
 • ilustracje: Damien Weighill
 • tłumaczenie: Anna Studniarek
 • Wiek: 10-14
 • Forma wydania: oprawa twarda
 • Rok wydania: 2022
 • Liczba stron: 64
 • Wymiary: 160 x 210 mm
 • Do kupienia TUTAJ i TUTAJ

Wszędzie wyrastają ci włosy, dostałeś trądziku, a dziewczyny nagle przestały być tak denerwujące…

Przetłuszczają ci się włosy, na całym ciele wyskakują pryszcze, a rodzina nagle zaczyna doprowadzać cię do szału…

Zmiany, które zachodzą podczas okresu dojrzewania są jak rewolucja. W krótkim czasie organizm młodego człowieka zaczyna wyglądać inaczej, umysł zmienia emocje i sposób radzenia sobie z nimi, narasta bunt i lęk, rośnie presja otoczenia. Bywają też silne stany depresyjne i trudności relacyjne. Niestety dojrzewania nie da się ominąć. Nie da się też sprawić, aby zaszło szybciej czy wolniej. Natura karze nam zaakceptować zmiany i się do nich przygotować.

Z pomocą przychodzą publikacje „Dojrzewanie. Chłopaki i Dziewczyny”. To dwie książki, z których każda została dedykowana odbiorcy z uwagi na płeć. Chociaż z mojego punktu widzenia warto przeczytać dwie, aby mieć też pogląd na zmiany zachodzące w psychice i ciele przyjaciół i znajomych.

W przewodniku zawarto bardzo dużo informacji, które mają na celu wspierać dzieci na drodze zmian zachodzących w ich ciele.  Co mnie osobiście bardzo cieszy sporo treści zawiera także treści odpowiedzialne za zdrowie psychiczne. Nie zabraknie także tematyki depresji, przemocy czy życia w sieci z niebezpieczeństwami, które się z nimi wiążą.

Dojrzewanie. Chłopaki i Dziewczyny ” to publikacje, które wspierają młodego człowieka na drodze poszukiwania własnego JA w momencie transformacji zachodzących w ciele. Dzieci będą poszukiwać odpowiedzi na setki pytań, a dorośli muszą być ich przewodnikami. Książka nie zastąpi czułego i bliskiego kontaktu z rodzicem, ale znakomicie uzupełni go. W sytuacjach, kiedy nie mamy komfortu spokojnej rozmowy będzie wsparciem, informacją a wręcz niezbędnikiem młodego człowieka w okresie dojrzewania.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *