Dlaczego nosimy maseczki? O co chodzi z ta pandemią oraz jak się zachować, aby nie narazić bliskich i nas samych na chorobą? Kaja zabiera nas w podróż po swojej codzienności: do domu, parku czy sklepu. Wszędzie towarzyszy jej wirus, który tłumaczy jak podróżuje i jak przenosi się z miejsca na miejsce. Publikacja zawiera interaktywne okienka, które pozwalają wnikliwie dzieciom poznać informacje o wirusach i zasadach bezpieczeństwa i higieny. Mądre rady, wartościowe fakty i interaktywna zabawa!

wp-1608324515324-755x1024 Dlaczego nosimy maseczki? ZIMA 2020 -Harper Collins 2+
hdrpl
  • Dlaczego nosimy maseczki?
  • Wydanie: 2020
  • Autor: Ilaria Capua
  • Ilustrator: Ilaria Faccioli
  • Tłumacz: Katarzyna Skórska
  • Typ oprawy: kartonowa
  • Do kupienia TUTAJ

Zaczyna się niewinnie – dziecko zakłada i zdejmuje głównej bohaterce książki maseczkę. Jak w codzienności. Maseczki jedne dzieci ciekawią, inne bawią a jeszcze inne nie chcą ich w ogóle zakładać. Zresztą o samej maseczce dowiemy się z książki, jednak nie jest to publikacja o maseczkach. To kartonowa książka z okienkami dla najmłodszych dzieci i nieco starszych. Pozwala czytelnikom wyruszyć w zabawę połączoną z edukacją. Bohaterką opowieści jest Kaja, która dokładnie przygląda się światu. Obserwuje także zasady higieny, które należy stosować oraz błędy, które popełniają ludzie. A przykładowy błąd to mycie rąk bez użycia mydła.  Kaja również w wyobraźni spotyka wirusa. To spotkanie nie ma przykrych konsekwencji a wręcz przeciwnie. Dziewczynka poznaje świat poprzez informacje o higienie i bezpieczeństwem z tym związanym.

Gruba, kartonowa książka i mnóstwem okienek to świetny nośnik informacji o wirusach, obrony przed nimi oraz nauka zasad bezpieczeństwa oraz lekcja empatii o zdrowie bliskich. Bardzo dobrze napisana opowieść, która dawkuje dziecko materiał naukowy w przystępnej formie. Pozwala na zapobieganie chorobom i podnosi świadomość edukacyjną dziecka.

Wydanie jest bardzo trwałe, estetyczne i abstrakcyjne dla dziecka, które z ciekawością będzie eksplorowało okienka i zaglądało w ich środek. Materiał bardzo aktualny i (niestety) potrzebny edukacyjnie. A wizja rodzica przy komputerze w pracy do złudzenia przypomina to co znamy z własnego życia.

Książeczka, w której autorka tłumaczy najmłodszym, co to jest wirus i jak się z nim zmagać. Opowieść z wątkiem fantazji (rozmowa z wirusem), materiałem edukacyjnym i trafnym podsumowaniem w  formie lekcji zdrowia. Interaktywne okienka, sympatyczna bohaterka i pełne ciekawostek wirusy! To jak – dlaczego nosimy maseczki?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *