Dinozaury – skamieliny i pióra
- Autor: MK Reed
- forma wydania: książka papierowa
- oprawa: twarda
- ilustrator: Joe Flood
- tłumacz: Anna Studniarek
- Nasza Księgarnia – Lipiec 2018
Do kupienia TUTAJ
Dokop się do faktów na temat dinozaurów!
Ameryka Północna, 68 000 000 lat temu: tyranozaur poluje na ofiarę.
Anglia, 200 lat temu: Mary Anning odkrywa dziwny skamieniały szkielet.
Obecnie: Nasze poglądy na temat dinozaurów zmieniają się… i to szybko!
Naukokomiks – coś więcej niż komiks a jednocześnie nauka w przystępnej formie. Absolutnie książka, którą wielbiciel dinozaurów musi przeczytać. Pozycja, którą warto, aby przeczytał każdy (bez względu na wiek). Pokaźna ilość informacji z perspektywy zdobywania wiedzy o dinozaurach. W zasadzie przegląd dorobku naukowego człowieka o dinozaurach. Autor na przepięknych grafikach zawarł opowieść na temat znanych i nie zawsze uznanych paleontologów w historii. William Smith, Gideon Mantell, Mary Anning, Richard Owen to tylko kilka nazwisk z wielu zasłużonych do rozwoju wiedzy o tych wymarłych gadach. Poznajemy ich codzienność i fakty, które spowodowały rozwój nauki. Jak doszło do pierwszych wykopalisk? Gdzie znajdywano szczątki dinozaurów i jak wyglądało ich badanie? Skąd pochodzą nazwy dinozaurów? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy.
Książka uświadamia nam jak mało wiemy o dinozaurach oraz jaki postęp naukowy dzieje się na naszych oczach jak przebiegał w historii. Naukokomiks uświadamia jak bardzo ograniczona jest nasza wiedza na temat dinozaurów. Jakie fantastyczne fakty wychodzą na jaw aktualnie? Paleontologia to fascynująca nauka, która przeżywa cały czas swój dynamiczny rozwój.
Wydanie Dinozaury – skamieliny i pióra zostało dopracowane do perfekcji. Gruba, twarda okładka i piękne grafiki, przemycanie wiedzy naukowej w atrakcyjnej i przejrzystej formie. Przedmowa profesor Leonidy Finkelman dodaje książce rangi i przygotowuje czytelnika na spotkanie z dinozaurami: otwarte, badające i refleksyjne.
Książka wybiega również od tematyki dinozaurów. To książka o odkryciach naukowych. Pokazuje, że każdy z nas może stać się odkrywcą. Dwieście lat temu nikt nie wiedział, że dinozaury żyły na każdym kontynencie – dziś to oczywisty fakt. Nauka pokazuje jak fascynujący jest nasz świat – zaprasza do poznawania i odkrywania jego bogactwa i tajemnic.
0 komentarzy