Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

  • Autor: Chihiro Maruyama
  • Ilustrator: Hiro Kamigaki, IC4DESIGN
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Do kupienia TUTAJ

20180413_095011888806830 Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Pierre, labiryntowy detektyw, wraca do gry!Pan X, znany też jako złodziej-widmo, nigdy się nie poddaje. Tym razem jednak jego zuchwała kradzież może pogrążyć w mrokach całe Labiryntopolis! Czy podejmiesz wyzwanie i pomożesz Pierre’owi, a także jego asystentce Carmen i labradorce Labie, w pościgu za złoczyńcą? Będziecie musieli pokonać wiele zdradliwych labiryntów, wspinając się po kolejnych piętrach Pałacu Chaosu – najwyższego wieżowca w mieście!

Jeśli wasze dziecko lubi zabawy w odszukiwanie ukrytych na obrazkach elementów – tutaj będzie w siódmym niebie. Chyba nie widziałam książki- zagadki o takiej ilości elementów i z taką dbałością o detal. Gruba sztywna okładka nadaje opowieści dostojeństwa i klasy. Ogromne kolorowe ilustracje to wprost tysiące drobnych i bardzo drobnych elementów. Grafiki doprowadzają o zawrót głowy – zobaczcie sami. Poszukiwanie poszczególnych elementów i przejście labiryntu nie jest banalną rozrywką – to solidna porcja wysiłku intelektualnego dla dziecka w wieku szkolnym , młodzieży jak i dorosłych. Tutaj liczy się koncentracja, skupienia, selekcja informacji, dobra percepcja wzrokowa. Zmysły muszą być wyostrzone jak najostrzej się da.

Całość wydania układa się w historię. Pierre i jego kompani wyruszają w podróż transatlantykiem celem odnalezienia złowrogiego Pana X. Dopływają do ogromnego miasta (Nowy York?) i na kolejnych piętrach największego wieżowca w mieście mają do odnalezienia coraz to nowe przedmioty oraz do wykonania nowe zadania, misje specjalne. Na końcu znajdziemy także rozwiązania – dla niecierpliwych J

Inne książki- zabawy w odnajdywanie znajdziecie TUTAJ, TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *