Wspaniała seria przygotowująca dziecko do samodzielnego czytania: przy pomocy sylab oraz kształtująca pozytywne wzorce zachowania u dzieci w wieku szkolnym. Czytam sylabami: Prawda czy fałsz? Oraz To moje! Dwa nowe tytuły w serii – zdecydowanie bardzo wartościowe edukacyjnie i wychowawczo.

wp-1608071035201-1024x768 Czytamy sylabami: Prawda czy fałsz? To moje! DEBIT ZIMA 2020, 6+
 • Tytuł: Czytamy sylabami. Prawda czy fałsz?
 • Tytuł oryginału:  Veritat o mentida?
 • Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
 • Ilustrator: Cristina Losantos
 • Liczba stron: 48
 • Format: 145 × 190 mm
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • Seria: Czytamy sylabami
 • Do kupienia TUTAJ

Historyjka, która uczy, że zawsze warto mówić prawdę. W kolorowej odsłonie, przygodowej historii oraz z edukacyjnym walorem językowym. Książka, która wspiera dziecko w samodzielnym czytaniu. Metodą sylabową – w bardzo prostych lecz nie banalnych zdaniach wprowadza czytelnika na wyższy poziom umiejętności czytelniczych. 

„Prawda czy fałsz?” to opowieść o sympatycznej bohaterce. Jest nią  wesoła i bardzo koleżeńska dziewczynka o imieniu Agatka. Wszystko było w jej życiu dobrze, do czasu kiedy dziewczyna zaczęła kłamać.  Wydarzenia w życiu Agaty zaczęły przybierać zupełnie inny rytm. Przekonajcie się sami, jakie skutki ma kłamstwo i jakie wnioski dało Agatce! Gwarantuje, że książka wspiera pozytywne zachowanie. Zdecydowanie warto opowieść poznać i wyciągnąć z niej właściwe wnioski (o które nie trudno).  Książka uczy czytać jak i żyć z innymi w ładzie i harmonii. W świecie prawdy i realnego oraz szczerego kontaktu.

Czytamy sylabami. To moje!

 • Elisenda Roca
 • Do kupienia TUTAJ

Olek radykalnie zmienił swoje zachowanie. Przestał się dzielić rzeczami. Do tego stopnia, że nic absolutnie nic nie może dostać się w ręce młodszego brata czy kolegów ze szkoły. Oj trudna sztuka to dzielnie. Jednak można się jej nauczyć. Z pomocą przychodzi książka. Jako mama dwójki dzieci wiem co to znaczy „  to moje!” . Zresztą zdarzyło mi się czytać o Olku zamieniając to imię na Matylda.  Bo ta opowieść chociaż bardzo niezwykła , zwyczajnie działa!  Opowieść jest czytelna, prosta i zrozumiała dla każdego czytelnika. Zdecydowanie warto ją przeczytać samodzielnie jak i wspólnie. Dziadek Olka się nie mylił – zazdrość można zlikwidować, nawet na przykładzie bohatera z książki.

Czytam sylabami to bardzo dobra seria. Krótkie,  ale o ciekawej fabule opowieści sprawdzą się do samodzielnego czytania. Dzieci będą mieć nie jedną okazję, aby ćwiczyć czytanie jak i zapoznawać się z edukacyjną opowieścią. Czekamy na kolejne tytuły tej bardzo dobrej serii!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *