Czytam sylabami to nowa seria książek, która wspiera naukę samodzielnego czytania. Dodatkowo została przepięknie zilustrowana i mądrze napisana. Krótkie i bardzo aktualne opowieści, kształtują również pozytywne wzorce zachowania u dzieci. Zapraszam na prezentacje: On-off oraz Kupisz mi? Od Wydawnictwa Debit.

20200305_1711452016271572-1024x768 Czytam sylabami. On-off i Kupisz mi? Debit 2020

On-off

Historyjka, która uczy, jak mądrze korzystać z telefonu.

 Agata, Tomek i Mateusz są zgranymi przyjaciółmi.  Uwielbiają wspólnie spędzać czas. Lato, zima czy wiosna – zawsze razem. Pewnego dnia postanawiają nawet wyprawić wspólnie przyjęcie urodzinowe! Zabawie nie ma końca! Nadchodzi także moment prezentów. Piękne prezenty cieszą dzieci. Tomek jednak jest jakiś dziwny. Dostał telefon – i tutaj zaczynają się problemy. Totalnie się uzależnia. Nie widzi świata ani jego mieszkańców a cyfrowy ekran jest jego oknem na świat…

O tym co wydarzyło się z Tomkiem i jego fascynacją telefonem dowiecie się z dalszej części książki. Na szczęście historia  ma walor edukacyjny i wskazuje na właściwe wzorce zachowania (finalnie). Spokojnie możecie a nawet powiem, że warto ją pokazać dzieciom, które zaczynają samodzielnie czytać (a nawet młodszym).

Tytuły: Czytamy sylabami. On-off
Tytuł oryginału: On-off
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Ilustrator: Cristina Losantos
Liczba stron: 48
Format: 145 × 190 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Premiera: 26 lutego 2020
Wydanie: I
Seria: Czytamy sylabami

Do kupienia TUTAJ

Kupisz mi?

Historyjka, która uczy, jak mądrze wydawać pieniądze i jak oszczędzać.

Poznajcie trójkę rodzeństwa. Mają spory wspólny pokój a w nim sporo ciekawych rzeczy. Jedno z dzieci jednak zachowuje się dziwnie. Tak jakby coś w Maksa wstąpiło. Zaczął namawiać kogo się da na zakup zabawek, kart kolekcjonerskich. Nie widzi nic poza kolekcją. Na dodatek ciągle mu mało i mało. Chce więcej i więcej. Totalnie bez limitu i radości.

Opowieść ma dobre zakończenie. Na szczęście uważni rodzice podejmują mądrą decyzję i rozwiązują szybko niezdrową sytuację. Maks znowu zachowuje się spontanicznie i jest radosny i przestał wymuszać zakupy i pieniądze. A w dodatku ma śliczną skarbonkę!

Tytuły: Czytamy sylabami. Kupisz mi?
Tytuł oryginału: Que m’ho compres?
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Ilustrator: Cristina Losantos
Liczba stron: 48
Format: 145 × 190 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Premiera: 26 lutego 2020
Wydanie: I
Seria: Czytamy sylabami

Do kupienia TUTAJ

Czytam sylabami to naprawdę sensowna seria dla dzieci. Po pierwsze wspiera dzieci w nauce czytania. Tekst jest stosunkowo krótki a jednocześnie na tyle długi, że buduje opowieść, która interesuje dziecko. Litery zostały podzielone kolorystycznie na sylaby, co ułatwi dziecku odczytanie zapisu słownego.  Atrakcyjny wygląd książeczek to dodatkowy argument. Zawierają praktyczne skrzydełka do zaznaczania czytanego tekstu oraz zakładkę do samodzielnego wycięcia.  Bardzo ładne ilustracje po prostu cieszą oko. Również ciekawa i bardzo współczesna opowieść zachęca do czytania. Aktualne problemy z którymi spotykają się dzieci w wieku 6-10 lat. To tak jakby czytać o tym co może się wydarzyć w naszym życiu lub co spotkało naszych znajomych. Książeczki mają również bardzo atrakcyjną cenę – za kilka złotych możemy mieć całą serię.

20200305_1711452016271572-1024x768 Czytam sylabami. On-off i Kupisz mi? Debit 2020

Czytam sylabami to atrakcyjna, mądra wychowawczo seria, która wspiera dziecko w samodzielnym czytaniu za pomocą sylab. Wspiera pierwszy sukces czytelniczy i tym samym zachęca do sięgania po kolejne książki! Zdecydowanie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: