Czytam sobie to trzy poziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Seria wydawnictwa EGMONT składa się z wielu publikacji podzielonych na poziomy 1-2 i 3. Po zainteresowaniu publikacjami z serii postanowiłam jeszcze raz sprawdzić co Egmont uszykował w maju dla najmłodszych czytelników.  Lewy, gola! Wielki bal Smerfetki oraz Złota Panna – zapraszam.

20180521_083455-300x300 Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Lewy, gola! Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. EGMONT Maj 2018

Poziom 1

Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Poziom 1

  •   Seria/cykl: CZYTAM SOBIE
  •    Autor: Justyna Bednarek
  •    Ilustrator: Peyo

Do kupienia TUTAJ

 

Bal maskowy w wiosce smerfów – to prawdziwie smerfa styczne wydarzenie. Oczywiście główną gwiazdą będzie na balu Smerfetka. Smerfetka jest bardzo zmartwiona brakiem stroju – z pomocą przychodzi jej Krawiec. Amant konstruuje wyjątkowy pojazd tylko dla Smerfetki. Niestety wszystko nie poszło zgodnie z planem a występ Smerfetki może się poważnie skomplikować. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło – ale  tym dowiecie się z książki.

Wielki bal Smerfetki to przede wszystkim przepięknie ilustrowana opowieść o kobiecym świecie Smerfetki. Jest tutaj zaskakujący zwrot akcji i finał, który ucieszy małego czytelnika. Kolorowy świat smerfów jak z ulubionej bajki.

20180521_083455-300x300 Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Lewy, gola! Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. EGMONT Maj 2018 20180521_083455-300x300 Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Lewy, gola! Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. EGMONT Maj 2018

Czytam sobie. Lewy, gola! Poziom 1

  •     Seria/cykl: CZYTAM SOBIE
  •     Autor: Rafał Witek
  •     Ilustrator: Agnieszka Surma

Robert Lewandowski w pierwszej książce samodzielnie przeczytanej przez Twoje dziecko? Absolutnie to możliwe. Gwiazdor piłkarskiego świata jest kapitanem reprezentacji Polski i gwiazdą na boisku piłkarskim. Lewy, gola! To historia bardzo znanego występu Roberta Lewandowskiego w meczu Bayernu z Wolfsburgiem w Monachium. To wydarzenie zapisało się w historii piłki nożnej jako fascynujący popis jednego mistrza – Roberta Lewandowskiego, który w ciągu 9 minut zdobył aż 5 goli. Opis wydarzeń i grafiki po prostu rewelacyjne. Szybkość wydarzeń i emocje bohaterów po prostu jak w relacji na żywo. Wciągająca historia.

20180521_083455-300x300 Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Lewy, gola! Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. EGMONT Maj 201820180521_083455-300x300 Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Lewy, gola! Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. EGMONT Maj 2018

Poziom 1 charakteryzuje:

Tekst zawiera około 150-200 wyrazów. Same krótkie zdania i pojedyncze słowa w ramkach do czytania głoskami – to ważna umiejętność w nauce czytania. Tekst znajduje się na dole strony co pozwala maluszkowi pomagać sobie palcem w składaniu słów. Oczywiście duża czcionka i numeracje stron, które pozwalają monitorować postępy i utrwalają umiejętności liczenia.

Po przeczytaniu książki – sympatyczna nagroda tj. DYPLOM sukcesu z miejscem na naklejkę i imię i nazwisko dziecka. Załączone 6 naklejek również jest atrakcyjną nagrodą i uzupełnieniem zabawy z historią Lewego i Smerfetki.

20180521_083455-300x300 Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Lewy, gola! Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. EGMONT Maj 2018

 

Poziom 2

Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. Czytam sobie. Poziom 2

 

  •     Seria/cykl: CZYTAM SOBIE
  •     Autor: Joanna Papuzińska
  •     Ilustrator: Katarzyna Bajerowicz

Do kupienia TUTAJ

Bohaterką opowieści jest dziewczynka o imieniu Ludka. Ludka mieszka w Warszawie i uwielbia spacerować po jego starych uliczkach. Jedną z fascynujących uliczek jest ul. Tamka i znajdujący się tam pałac, w którym według legendy znajduje się złoty ptak będący na straży cennego skarbu. Zagadki i sekrety nie mają przed Ludką swych tajemnic – postanawia sprawdzić czy legenda jest nadal żywa i prawdziwa. Historia o mądrości zapisanej w prostych słowach i gestach – nie przeliczalnej na bogactwo i sławę. Opowieść o tym, że najwięcej zyskamy dzieląc się z innymi. Legenda o Złotej Kaczce jest tylko pretekstem, aby mówić o rzeczach ważnych – bardzo ważnych.

20180521_083455-300x300 Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Lewy, gola! Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. EGMONT Maj 2018 20180521_083455-300x300 Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Lewy, gola! Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce. EGMONT Maj 2018

Czytam sobie poziom 2 to już 800-900 wyrazów i dłuższe zdania. W tekście znajdują się elementy dialogu oraz 23 podstawowe głoski oraz „h„. Tym razem na stronach w ramkach znajdują się wyrazy z ćwiczeniem sylabizowania. Ułatwieniem jest również tekst znajdujący się głównie na dole. Dodatkowym ułatwieniem jest duża czcionka, która pomaga średnio zaawansowanym czytelnikom w lekturze. Autorką tekstu doskonale wszystkim znana Joanna Papuzińska, a ilustracje to dzieło Katarzyny Bajerowicz – poznańskiej malarki, graficzki i fotografki.

 

Po przeczytaniu książki – również tutaj czeka na dziecko nagroda tj. DYPLOM sukcesu z miejscem na naklejkę i imię i nazwisko dziecka oraz 6 naklejek z ilustracjami z książki. Jakby tego wszystkiego było mało – zadania dla mistrzów czytania: 3 zadania stanowiące rozszerzenie historie i zaproszenie do twórczej zabawy z tekstem i słowem.

 

Więcej recenzji z serii CZYTAM SOBIE TUTAJ

Czytam sobie – mniej jak 10 zł a emocji i zadowolenia z przeczytanej samodzielnie książki jak za miliony monet! Warto zajrzeć także na www.czytamsobie.pl   


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *