Koronowirus czy nie – każde dziecko czytać samo chce! Z pomocą przychodzi kompleksowy zestaw edukacyjny od Wydawnictwa Egmont. W jego wnętrzu znajdziemy materiały do nauki czytania. Dedykowana przedszkolakom pomoc edukacyjna „Pierwsze słowa” to kontynuacja bestsellerowej serii „Czytam sobie”. Zobaczcie co jest w środku i jak stosować materiały z zestawu w praktyce!

20200404_1939421482912996-1024x768 Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny do nauki czytania od EGMONT
  • Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny
  • Wydanie: 2020
  • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE
  • Autor: Rafał Witek, Anna Buchner
  • Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
  • Typ oprawy: pudełko kartonowe
  • Do kupienia TUTAJ

Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny

20200404_1939421482912996-1024x768 Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny do nauki czytania od EGMONT

Zestaw to kompaktowe pudełko w którego wnętrzu znajdziemy bardzo dużo komponentów. Całość przeznaczona jest dla rodzica/opiekuna oraz dziecka w wieku przedszkolnym:

● książeczkę „Doktor Ola. Czytam sobie. Poziom 1” Rafała Witka;

● ruchomy alfabet, czyli karty z literami umożliwiające samodzielne układanie słówek;

● 60 kart edukacyjnych do nauki czytania z książką, w tym 15 kart z obrazkami z książki autorstwa Ewy Poklewskiej Koziełło, 15 kart ze słówkami, 15 kart kontrolnym z obrazkami i podpisami, 15 kart z rymami;

● dużą planszę z alfabetem;

● książkę z poradami dla rodziców „Od pierwszej litery do pierwszego zdania”, która ułatwi opiekunom pracę z dzieckiem.

Książeczka „Doktor Ola. Czytam sobie. Poziom 1” została napisana krótkimi, prostymi zdaniami uzupełnionymi ćwiczeniami z głoskowania, by ułatwić maluchom naukę czytania. Podczas lektury dzieci poznają 23 podstawowe głoski, a wciągający tekst o długości krótszej niż 200 wyrazów nie zniechęci początkujących czytelników. 

Jak każda z książeczek z serii CZYTAM SOBIE „Doktor Ola” została fenomenalnie zilustrowana.  Ta książeczka ma też zapisane wskazówki o wykorzystaniu kart z zestawu oraz propozycję zabawy edukacyjnej.

Dla rodzica została przygotowana: Książka z poradami „Od pierwszej litery do pierwszego zdania” wspomagająca rodziców w pracy z dzieckiem. W zestawie znajdziemy informacje o najważniejszych kwestiach związanych z edukacją dziecka w zakresie czytania.  Mamy tam aż 35 zabaw zachęcających dziecko do czytania. Oczywiście materiał zawiera także odpowiedź na pytanie:  

20200404_1939421482912996-1024x768 Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny do nauki czytania od EGMONT

Kiedy dziecko powinno samodzielnie czytać książki?

Kierujemy się indywidualną oceną gotowości dziecka. Jego zainteresowaniem literami i tekstem oraz podążamy za dzieckiem w zakresie rozwoju jego aktualnych możliwości i zainteresowań.  Autorzy zestawu zachęcają, aby nauka odbywała się stopniowo, poprzez zabawę. Proponują holistyczne spojrzenie na literki: od ich kształtu po brzmienie.  

Zgodnie z pedagogiką Montessori w zestawie znajdziemy także kolorowe literki. Czerwone i niebieskie literki to samogłoski i spółgłoski. To właśnie oswojenie się z literami jest sercem metody. Dopiero po opanowaniu liter dziecko przechodzi do czytania czy zapisu samodzielnego słów z książki. Z pomocą przychodzą tutaj karty edukacyjne czy alfabet.

Opakowanie i elementy znajdujące się w pudełku zostały wykonane z dbałością o każdy detal. Są trwałe, solidne i bardzo estetyczne.  Ilość literek została dobrana tak, aby z powodzeniem tworzyć literowy zapis popularnych słów. Naturalną kontynuacją zabawy jest oczywiście dopieranie małych przedmiotów, zabawek, figurek zwierząt celem utworzenia przez dziecko zapisu literowego słowa będącego nazwą przedmiotu itd. Czytanie jest więc okazją do zabawy i inspiracji codziennym życiem.

20200404_1939421482912996-1024x768 Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny do nauki czytania od EGMONT

Czytam sobie – zestaw edukacyjny to solidne i sensowne narzędzie w edukacji domowej. Wspiera rodzica w nauce dziecka czytania. Pozwala na pierwszy sukces poprzez propozycje 35 zabaw i materiały do ich realizacji! Czytajmy! WARTO! Kto czyta książki – żyje dwa razy!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *