Czytam sobie to rewelacyjna seria książek oparta o trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Trzy świetne i bardzo wciągające historie z piękną oprawą graficzną. Poziom 1: Smog w centrum miasta , Poziom 2: Złota rybka oraz Mały skryba i wielka piramida. Zobaczcie i na pewno będziecie pod wrażeniem serii oraz nowych tytułów. Smog w centrum miasta. Czytam sobie. Poziom 1

wp-15982132541611378325006180952378-1024x1024 Czytam sobie - nauka czytania z HarperCollins Polska Poziom 1 i 2 LATO 2020

Smog w centrum miasta. Czytam sobie. Poziom 1

Nie jest łatwo żyć w świecie dorosłych. Bywa, że znaczenia wyrazów są zupełnie inne od tych powszechnie używanych. Tak właśnie jest ze smogiem. Smok czy smog? W radiu ogłoszone, że nad miastem krąży straszny smog. A może smok? Taki ogromny, straszny i bardzo groźny.

Smog w  centrum miasta to bardzo zabawna i absolutnie wciągająca opowieść. Przygotowana starannie dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Czytelnik będzie absolutnie wciągnięty i zaskoczony tym co historia przyniesie. Bardzo duża czcionka ułatwi przeczytanie słów, a zamieszczone po bokach stron wyrazy będą pomocne w nauce głoskowania.  Po prostu ideał. Dodam jeszcze, że na zakończenie czeka na Was zadnie, naklejki i dyplom sukcesu!

Złota rybka. Czytam sobie. Poziom 2

  • Złota rybka. Czytam sobie. Poziom 2
  • Wydanie: 2020
  • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 2, CZYTAM SOBIE
  • Autor: Justyna Bednarek
  • Ilustrator: Agnieszka Żelewska
  • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
  • Do kupienia TUTAJ

Babcia Dorota to niezwykła kobieta. Zdecydowanie określenie BABCIA do niej nie pasuje. Dorota to artystka i to w dodatku w dredach. Werka i Mati wyruszają do niej w odwiedziny, Mati jednak od uroków życia na wsi woli smartfona. Tylko skąd go zdobyć? Czy złota rybka spełni jego marzenie?

Zabawna i bardzo edukacyjna opowieść o poszukiwaniu pomysłu na siebie bez korzystania z nowoczesnych mediów. Świetna zabawa i nauka gwarantowane. Alternatywna opowieść o babci, która w zasadzie nie jest babcią a postępową kobietą pełną niespodzianek. O złotej rybce, która nie istnieje (a może istnieje naprawdę?), oraz o rodzinie, która bardzo lubi być razem.  

Drugi poziom Czytam sobie to więcej tekstu oraz sporo dialogów. Duża czcionka oraz wyrazy w ramkach ułatwiające sylabizowanie. Ciekawa, zabawna historia pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawia, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodna z zaleceniami metodyków.

Mały skryba i wielka piramida. Czytam sobie. Poziom 2

Trzecia książeczka z serii to ciekawa propozycja dla fanów podróży. Panufer to stary egipski skryba mieszkający kiedyś w Turze. Pewnego dnia jako mały chłopiec popłynął w rejs barką po Nilu z Tury do Gizy, gdzie jego tata budował piramidy.  Tam zaczyna się przygoda i ciekawa opowieść. Pełna piasku, ciepłego słońca i tajemniczych piramid.

Również poziom 2 – sporo dialogów, dłuższy tekst i ciekawe ilustracje. Zdecydowanie podoba się dzieciom i dorosłym. Dobrze się czyta i rewelacyjnie ogląda. Naklejki oraz pytania do tekstu to także ciekawe podsumowanie przeczytanego (samodzielnie dzieła). Coś dla fanów podróży i nie tylko.

Trzy propozycje na poziomie 1 i 2 to doskonały start dla początkujących czytelników. Świetnie się czyta i fenomenalnie prezentuje. Za bardzo małe pieniądze możecie przenieść się w świat wciągających opowieści, których bohaterowie zostaną z wami na dłużej. A radość z przeczytanego samodzielnie tytułu sprawi, że będziecie chcieć więcej!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: