Czytam sobie to znakomita seria książek, które zabierają dzieci w świat samodzielnego czytania. Doskonale napisane i sensownie stworzone. Idealne dla najmłodszych dzieci, które chcą zacząć sama czytać. Krótkie, proste teksty w towarzystwie pięknych i kolorowych ilustracje, które ułatwią małym czytelnikom zrozumienie fabuły. Umieszczone na marginesach ćwiczenia wspierają naukę głoskowania. Forma książki jest zgodna z zaleceniami metodyków. Do wyboru poziom 1, 2 i 3 (już zaawansowany!). Poczytajmy co w jesiennych tytułach można zaproponować przedszkolakom i szkolniakom.

wp-1631625917586-1024x768 Czytam sobie – jesienne nowości z serii dla nauki i doskonalenia czytania na poziomie 1, 2 i 3. Harper Collins Polska 2021
qrf

Czytam sobie Eko. Po co wieje wiatr. Poziom 1

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 1, CZYTAM SOBIE, CZYTAM SOBIE EKO
 • Autor: Rafał Witek
 • Ilustrator: Aleksandra Krzanowska
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Czytam sobie Eko. Po co wieje wiatr. Poziom 1

Gdy Kinga dostaje cudowny kolorowy balon, natychmiast biegnie na plac zabaw, by pobawić się nim z przyjaciółmi. Niestety wspaniały balon zostaje porwany przez wiatr, a w głowie dziewczynki rodzą się pytania o naturę wiatru. Czy tylko szkodzi, czy może czasem pomaga? Skąd się bierze i po co wieje? Wszystkiego dowiesz się z książeczki! 

Czytam sobie Eko. Po co wieje wiatr. Poziom 1” Rafała Witka to wyjątkowa książeczka do nauki czytania dla przedszkolaków i dzieci z pierwszych klas. Krótkim, prostym tekstom towarzyszą bogate ilustracje, które ułatwią małym czytelnikom zrozumienie fabuły. Umieszczone na marginesach ćwiczenia wspierają naukę głoskowania. Forma książki jest zgodna z zaleceniami metodyków. Idealna do pierwszych prób samodzielnego czytania!

Książeczka „Czytam sobie Eko. Po co wieje wiatr. Poziom 1” to: 

● prosty i przyjemny sposób na naukę czytania dla najmłodszych dzieci; 

● ciekawa fabuła rozwijająca wiedzę o środowisku; 

● krótkie, proste zdania napisane z użyciem podstawowych głosek; 

● piękne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej; 

● duży krój pisma ułatwiający czytanie; 

● ćwiczenia głoskowania umieszczone na marginesach.

Czytam sobie. Wars i Sawa.Poziom 1

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 1, CZYTAM SOBIE
 • Autor: Wojciech Widłak
 • Ilustrator: Jola Richter-Magnuszewska
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Czytam sobie. Wars i Sawa.Poziom 1

Dawno, dawno temu nad brzegiem Wisły mieszkała para: rybak Wars i jego żona Sawa. Wiedli spokojne, dobre życie, aż pewnego dnia spotkali niezwykłą istotę… Jak potoczyła się ta historia? I co ma wspólnego z polską stolicą? Dowiesz się z tej książeczki! 

Dawno, dawno temu nad brzegiem Wisły mieszkała zwyczajna i pozornie niczym się niewyróżniająca para: rybak Wars i jego żona Sawa. Wiedli oni spokojne, dobre życie, aż pewnego dnia spotkali niezwykłą istotę… Spotkanie to dało początek wielkiemu rodzinnemu szczęściu rybaka i jego żony, a także zapoczątkowało rozwój miasta, które w przyszłości stało się stolicą Polski.

Czytam sobie. Wars i Sawa. Poziom 1” Wojciecha Widłaka to wspaniała książeczka do rozpoczęcia nauki czytania dla najmłodszych dzieci. Forma książki jest zgodna z zaleceniami metodyków. Krótkie, proste zdania towarzyszą pięknym, klimatycznym ilustracjom Joli Riychter-Magnuszewskiej. Dzięki dużej czcionce ich przeczytanie nie sprawi problemu przedszkolakom! Ćwiczenia głoskowania umieszczone na marginesach dodatkowo wspierają początkujących czytelników w nauce czytania. 

Czytam sobie Eko. Futuropolis – miasto jutra. Poziom 2

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 2, CZYTAM SOBIE, CZYTAM SOBIE EKO
 • Autor: Joanna Jagiełło
 • Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Czytam sobie Eko. Futuropolis – miasto jutra. Poziom 2

Futuropolis to miasto przyszłości. Są w nim domy po same chmury, ukwiecone balkony, a energia pochodzi z ekologicznych źródeł. Dookoła miasta biegną autostrady tramwajowe. Kiedy Antek trafia do tego niezwykłego miejsca, nie może się nadziwić tym wszystkim cudom. 

Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków. Zdecydowanie idealne do doskonalenia sztuki czytania. Atrakcyjne i zabawne.

Czytam sobie. Lem i zagadki Kosmosu. Poziom 2

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 2, CZYTAM SOBIE
 • Autor: Marcin Baran
 • Ilustrator: Tomasz Kozłowski
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Czytam sobie. Lem i zagadki Kosmosu. Poziom 2

Lem dobry o każdej porze dnia i nocy! Książka, w której Marcin Baran opowiada o świecie, wszechświecie i Stanisławie Lemie. Od samego początku – od nicości, bezgłosu i chaosu po rok 1921, kiedy to przyszedł na świat Stanisław Lem. Dowiadujemy się, że pisarz lubił Tatry, swój dom i desery. Pisał książki i fascynował go Kosmos. Książka inspirująca do rozmów z nauczycielem i rodzicem, stawiająca wiele pytań i skłaniająca do poszukiwań. 

Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.

I jeszcze taka tematyka! To musi się udać!

Czytam sobie. Szkoła na Dobrej. Poziom 3

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 3, CZYTAM SOBIE
 • Autor: Joanna Olech
 • Ilustrator: Joanna Olech
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Czytam sobie. Szkoła na Dobrej. Poziom 3

Szkoła na Dobrej to zwyczajna podstawówka, do której tęsknią teraz wszystkie dzieci. To miejsce pełne radości i śmiechu, gdzie każdy czuje się dobrze. Pytania nigdy nie pozostają bez odpowiedzi, a nauczyciele są przyjaźni i chętnie pomagają swoim uczniom. Chociaż problemy, z którymi się spotykają są czasem bardzo trudne. 

Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

MOJA OCENA SERII:

wp-1631625917586-1024x768 Czytam sobie – jesienne nowości z serii dla nauki i doskonalenia czytania na poziomie 1, 2 i 3. Harper Collins Polska 2021

Znakomita pod kątem pomocy w dziecięcej nauce czytania seria „Czytam sobie” to rewelacyjna propozycja dla dzieci w wieko przedszkolnym i szkolnym.  Dodatkowo poza wprowadzeniem dziecka w świat czytania książki zabierają je w świat cudownych opowieści.

Pierwszy poziom dobrze znanej serii „Czytam sobie” to początek samodzielnej nauki czytania, a na początku tej drogi dziecko zaczyna składać słowa, poznaje 23 podstawowe głoski w tekście czytanym i ćwiczy głoskowanie. Poziom 2 to dłuższe zdania i dużo dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Poziom 3 to duża czcionka która ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Zestaw dla dzieci samodzielnie czytających.

Seria, którą zdecydowanie polecam do nauki czytania! Niezmiennie od kilku lat! W bardzo atrakcyjnej cenie i dziesiątkami tytułów!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *