Czytam sobie to seria, którą uwielbiam. Polscy autorzy, ciekawe książki wspierające dziecko w nauce czytania oraz zróżnicowane poziomy trudności. Książeczki doczekały się już bardzo rozbudowanej serii, która przeznaczona jest do dzieci w wieku 5-7 lat. Wybitni polscy autorzy, wciągające historie oraz metoda wspierajaca czytanie zgodna z zaleceniami metodyków. Najnowsze propozycje to także tematyka EKO: eliminacja plastiku, segregacja odpadów czy oszczędzanie wody i uprawa ziół! Wspaniała seria wzbogacona również dyplomem sukcesu i naklejkami! Zobaczcie co nowego przygotował EGMONT!

20190916_084104781723506-1024x768 Czytam Sobie- EKO i nie tylko seria wspierająca naukę czytania dla dzieci 5-7 lat na poziomie 1, 2 i 3. EGMONT. Jesień 2019

POZIOM 1

Czytam sobie. Dobranocka dla Batmana. Poziom 1

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 1, CZYTAM SOBIE
 • Autor: Marceli Szpak
 • Ilustrator: Ethen Beavers
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Batman to dzielny bohater, który każdej nocy wyrusza na pomoc potrzebującym! Będzie ratować nieznajomych, którzy potrzebują pomocy oraz dbać o porządek prawa i sprawiedliwości w mieście. Pewien mały chłopiec również chce zostać bohaterem jak Batman! Zobaczcie co zrobił, aby wcielić się w super mężczyznę. Dwie historie w jednej książce – po prawej i po lewej/ do góry i na dole!

Zabawna historia, która pozwala dziecku w  wieku 5 lat poczuć się jak bohater.

Każdej nocy Batman wyrusza w drogę, by pomagać potrzebującym, ratować nieznajomych i dbać o porządek w mieście. Tymczasem pewien mały chłopiec zastanawia się, co może zrobić, by zostać bohaterem dla swoich bliskich – zupełnie jak Batman!  Zabawna historia oraz piękne grafiki absolutnie zachwycą dziecko.

„Składam słowa”, pierwszy poziom lubianej serii „Czytam sobie”, ułatwi naukę czytania młodszym dzieciom i został przystosowany do ich możliwości:

● autorzy używają tylko 23 podstawowych głosek,

● specjalne ćwiczenia pomagają w nauce głoskowania,

● bardzo duża czcionka ułatwia lekturę,

● zdania są krótkie i zrozumiałe, a tekst ma długość 150-200 wyrazów,

● interesująca opowieść została zobrazowana doskonałymi ilustracjami.

Czytam sobie Eko. Awantura w śmietniku. Poziom 1

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 1, CZYTAM SOBIE, CZYTAM SOBIE EKO
 • Autor: Marcin Baran
 • Ilustrator: Justyna Frąckiewicz
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Takiej awantury w śmietniku dawno nie było i na pewno nie powinno być! Straszny bałagan i wielkie zamieszanie. Butelka nie chce leżeć obok pudełka a drut ma totalnie dosyć innych śmieci. Po prostu wielki bałagan! Jak rozwiązać zaistniałą sytuację! To niedopuszczalne! Absolutnie trzeba coś z tym zrobić! Pomożecie?

Książka „Czytam sobie Eko. Awantura w śmietniku” napisana przez Marcina Barana to świetny sposób na wyjaśnienie dzieciom zagadnień związanych z odpadami. W zabawnej i krótkiej historyjce bogato ilustrowanej opowiada o segregacji i niestety o złych praktykach w jej zakresie. Dziecko łączy edukację polonistyczną z wiedzą o świecie i życiu – zaczyna ze świadomością wyrzucać odpady (jeśli jeszcze tego nie robiło).  Książeczka tłumaczy dziecku rolę odpadów, znaczenie segregacji oraz recyklingu. Bardzo ważna tematyka i świetne wydanie! Oczywiście znajdziemy tutaj także dyplom sukcesu oraz naklejki.

„Czytam sobie Eko. Awantura w śmietniku” to książka z poziomu pierwszego bestsellerowej serii do nauki czytania dla dzieci. Tekst liczy ok. 150-200 wyrazów, a dopełniają go doskonałe ilustracje Justyny Frąckiewicz. Duży krój pisma ułatwia czytanie, a proste zdania napisane z użyciem tylko podstawowych głosek nie sprawią trudności początkującym czytelnikom.

Czytam sobie Eko. Wielki skarb. Poziom 1

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 1, CZYTAM SOBIE, CZYTAM SOBIE EKO
 • Autor: Marcin Sendecki
 • Ilustrator: Zofia Różycka
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Skarb to coś bardzo cennego. Coś o co trzeba starannie dbać i co jest bardzo ważne dla posiadacza. Autorzy przekonują czytelnika o tym jak wielkim skarbem jest woda.  Chociaż łatwo dostępna należy bardzo o nią dbać i starannie zakręcać kran np. kiedy mamy wystarczająco wody w wannie lub, gdy zmywamy naczynia. Wszystko, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której woda może się skończyć!

„Czytam sobie Eko. Wielki skarb” to książka, która w przyjemny i prosty sposób dziecko w zakres ekologii i dbania o środowisko. Dzieci mogą nie mieć świadomości zagrożenia jakie czyha na nas w XXI wieku. Ważne, aby już najmłodsi wiedzieli co dobrego mogą zrobić dla Planety!

Podczas lektury dzieci:

● dowiedzą się więcej o zasobach wody na Ziemi,

● poznają jej rolę w przyrodzie,

● nauczą się, jak oszczędzać ten cenny skarb i nie marnować wody.

Seria „Czytam sobie. Eko” wprowadza dzieci w zagadnienia związane z ekologią i tłumaczy, jak wielki mamy wpływ na otaczający nasz świat. Uczy najmłodszych, jak mogą dbać o nasze wspólne dobro – naszą planetę.

 „Czytam sobie Eko. Wielki skarb” Marcina Sendeckiego to książka z poziomu 1, który charakteryzuje się dużym krojem pisma, aby ułatwić początkującym czytanie, zastosowaniem krótkich zdań i tylko podstawowych głosek, a także niewielką ilością tekstu i pięknymi ilustracjami Zofii Różyckiej.

POZIOM 2

20190916_084104781723506-1024x768 Czytam Sobie- EKO i nie tylko seria wspierająca naukę czytania dla dzieci 5-7 lat na poziomie 1, 2 i 3. EGMONT. Jesień 2019

Czytam sobie Eko. Misja inspektora Maskonura. Poziom 2

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 2, CZYTAM SOBIE, CZYTAM SOBIE EKO
 • Autor: Zofia Stanecka
 • Ilustrator: Maciej Blaźniak
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ
 • Czytam sobie Eko. Misja inspektora Maskonura. Poziom 2

Ptaki to bardzo mądre zwierzęta. Inspektor Maskonur to nadmorski agent, który wykonuje bardzo niezwykłą pracę. Absolutnie wyjątkową! Ratuje od nieszczęścia zwierzęta. Jak? Rozbraja plastikowe sidła, które stanowią niebezpieczeństwo dla nadmorskich zwierząt. Każda plastikowa butelka, słomka, zakrętka jest niebezpieczna. Inspektor chwyta ją dziobem i starannie zanosi na plażę, gdzie znajdują się pojemniki do segregacji odpadów.

Misja inspektora Maskonura to absolutnie wyjątkowa książka. Opowiada o wielkiej pracy malutkiego zwierzaka na rzecz innych istnień. To wspaniałe przesłanie to lekcja dbania o środowisko! Tylko od małych rzeczy może zmienić się świat! Potrzebujemy małych bohaterów! Możesz być nim i Ty!

„Czytam sobie Eko. Misja inspektora Maskonura” to wciągająca opowieść wprowadzająca dzieci w zagadnienia ekologii, napisana przez Zofię Stanecką.

Z książki dzieci dowiedzą się:

● dlaczego nie wolno wyrzucać śmieci na plaży,

● jakie zagrożenie dla zwierząt niosą ze sobą plastikowe odpadki,

● jakie działania można podjąć, by nie zaśmiecać plaży i morza. 

Napisana została zrozumiałym dla dzieci językiem z użyciem zdań prostych i złożonych, a także podstawowych głosek oraz głoski h.

Jest to książka z poziomu 2 serii Czytam sobie, wprowadza m.in. elementy dialogu, czyli kolejny etap w nauce czytania.

Seria „Czytam sobie. Eko” udowodni Twojemu dziecku, że czytanie może być świetną zabawą!

Czytam sobie. Fafik i futerał. Poziom 2

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 2, CZYTAM SOBIE
 • Autor: Dorota Łoskot – Cichocka
 • Ilustrator: Dorota Łoskot – Cichocka
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Czytam sobie. Fafik i futerał to wesoła opowieść o perypetiach pieska. Fafik niestety daje się we znaki. Wszystko go ciekawi i chce być absolutnie wszędzie! Nowe budynki, zapachy, drzewa – wszystko ciekawi Fafika. Nelka zabiera go na spacer do domu kultury i parku. Niestety w ferworze fascynacji piesek się gubi.  Gdzie jest Fafik? Czy Nelka znajdzie swojego pieska?

„Czytam sobie. Fafik i futerał”  to ciekawa  opowieść zachęcająca dziecko do nauki czytania. Sympatyczni bohaterowie i następstwo zdarzeń pochłania czytelnika. Sympatyczni bohaterowie, ekscytująca historia opowiedziana prostym językiem i ćwiczenia pomocnicze sprawią, że czytanie stanie się dla Twojego dziecka przyjemnością.

„Czytam sobie. Składam zdania” to drugi poziom bestsellerowej serii do nauki czytania, przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat, które już opanowały podstawy. Książka pomoże im utrwalić nowe głoski i nauczyć się sylabizowania w przyjemny, prosty sposób. 

W książce Twoje dziecko znajdzie:

● tekst o długości 800-900 wyrazów napisany przystępnym językiem,

● dłuższe, w tym złożone zdania oraz elementy zabawnych dialogów,

● podstawowe głoski oraz wyrazy z użyciem głoski h,

● ćwiczenia uczące sylabizowania,

● piękne ilustracje Doroty Łaskot-Cichockiej, która jest też autorką tekstu książki.

Poziom 3

20190916_084104781723506-1024x768 Czytam Sobie- EKO i nie tylko seria wspierająca naukę czytania dla dzieci 5-7 lat na poziomie 1, 2 i 3. EGMONT. Jesień 2019

Czytam sobie Eko. Baba Jaga i Duch Puszczy. Poziom 3

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 3, CZYTAM SOBIE, CZYTAM SOBIE EKO
 • Autor: Zbigniew Dmitroca
 • Ilustrator: Joannna Furgalińska
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Baba Jaga wróciła z Ameryki. Po prostu ją roznosi. Ma wiele pomysłów. Kupiła komputer i zajęła się bardzo profesjonalnie uprawą ziół.  Założyła nawet stoisko handlowe. Tymczasem coś dziwnego zaczyna się dziać w lesie… Znikają kolejne drzewa, a mieszkańców dręczą koszmary. Baba Jaga przychodzi z pomocą. Czy dowiemy się kto i dlaczego powoduje te zaskakujące sytuacje? Kim jest Duch Puszczy?

„Czytam sobie Eko. Baba Jaga i Duch Puszczy” to kolejna EKO opowieść. Tym razem poruszono watek ochrony lasów i dbania o środowisko naturalne.  I tym razem dziecko będzie mogło podjąć trud dbania o swoje środowisko i zaangażować się w dziania mające na celu ochronę lasów.  

Książka została napisana z myślą o dzieciach, dlatego mali czytelnicy znajdą w niej:

● tekst o długości 2500-2800 wyrazów,

● piękne ilustracje Joanny Furgalińskiej,

● dłuższe, złożone zdania z użyciem wszystkich głosek,

● wciągającą historię z wartką akcją.

Czytam sobie. Dziadek do orzechów. Poziom 3

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: CZYTAM SOBIE POZIOM 3, CZYTAM SOBIE
 • Autor: Ewa Nowak
 • Ilustrator: Ewa Beniak- Haremska
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Balet to wymagające zajęcie. Tylko najlepsze baletnice mogą otrzymać miejsce w przedstawieniu. Marysia spóźnia się na przesłuchanie i jej kariera wisi na włosku. Na szczęście udało jej się zatańczyć i otrzymuje rolę dublerki w „Dziadku do orzechów”. Jak potoczą się przygotowania do przedstawienia? Czy Marysia opanuje rolę i przekona do siebie reżysera. I czy wystąpi w przedstawieniu? Jak to jest z tą muzyką klasyczną? Jakie utwory warto poznać?

„Połykam strony” to trzeci poziom bestsellerowej serii „Czytam sobie” przeznaczonej dla dzieci w wieku 5-7 lat, które chcą utrwalić naukę czytania. Duża czcionka ułatwia lekturę, a od wciągających historii zaprasza czytelnika do śledzenia losów bohaterów. Poznajemy także od kulis balet oraz ciekawe utwory muzyki klasycznej. Trudne wyrazy zostają także wytłumaczone czytelnikowi, dzięki czemu wzbogaca on swoje słownictwo. Autorką książki jest znana i lubiana przez dzieci Ewa Nowak.

W książce „Czytam sobie. Dziadek do orzechów” znajdziesz:

● opowieść napisaną dłuższymi, złożonymi zdaniami liczącą 2500-2800 wyrazów,

● alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazów zamieszczony na końcu książki,

● świetne ilustracje Ewy Beniak-Haremskiej,

● wciągającą historię, dzięki której Twoje dziecko będzie chętnie rozwijać swoją czytelniczą pasję!

Seria „Czytam sobie” to wyjątkowe pozycje książkowe. Absolutnie zachwycają i ujmują swą tematyką, metodyką oraz wydaniem. Kolory, zabawne i zaskakujące treści, dyplom sukcesu i naklejki! Bardzo niska cena oraz trzy poziomy trudności – zdecydowanie polecam! Uwielbiam tą serię!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: