Język angielski dla dzieci w formie dwujęzycznej bajki z ćwiczeniami, nagraniem audio, zabawami, ciekawą fabuła oraz ilustracjami? Seria dwujęzycznych publikacji od Wydawnictwa Poltext wciągnęła nas maksymalnie. Zobaczcie jakie tytuły znalazły się na blogu – zdecydowanie warto sięgnąć po ciekawe książki, które nie tylko bawią ale także uczą! Zapraszam na przegląd trzech propozycji od Wydawnictwa Poltext: Baśń o Złej Królewnie, Przygody zwierzaków od A do Z oraz The Tale of Peter Rabbit.

wp-1609962649442-1024x768 Czytaj, słuchaj, baw się i ucz j. angielskiego: dwujęzyczne bajki dla dzieci od Wydawnictwa POLTEXT.

Baśń o Złej Królewnie. A Tale of an Evil Princess w wersji dwujęzycznej dla dzieci

Alma nie umiała kochać. Nie szanowała ludzi i gardziła nimi. W dodatku była królową – oj biedni poddani z taką władczynią! Nie można po prostu wytrzymać. Na szczęście sprawiedliwość wygrywa i na złą królową przyjdzie też czas. Nie wiadomo co się stało, ale Alam znika. Pojawia się za to uboga dziewczyna… Jaki los ją spotka i co stało się z Złą Królową? Zapraszam po szczegóły do książki: „Baśń o Złej Królewnie. A Tale of an Evil Princess”.

Baśń o Złej Królowej zdecydowanie przypadła nam do gustu. Mądra z morałem i elementem tytułowej baśniowości. Propozycja dla dzieci już od lat przedszkolnych. Tekst dwujęzyczny do czytania naprzemiennie lub w wybranym języku. Świetnie sprawdzi się jako czytana jak i do czytania.

Na zakończenie utrwalenie słownictwa poprzez:

  1. Wykreślanka słów
  2. Idiomy
  3. Uzupełnij zdania
  4. Połącz pary
  5. Krzyżówki

Oczywiście znajdziemy także słowniczek jak i odpowiedzi. Bez trudu możecie także ściągnąć tekst czytany w formie nagrania mp3.

Ksiażka wydana w formie twardej oprawy, kolorowo zilustrowana. Grafiki zdecydowanie przypadną do gustu nie tylko dziewczynkom. Polecam od 3-103lat. Idealna dla czytelnika ok 6-14 lat.

Do książki można  pobrać bezpłatne nagranie w wersji AUDIO przygotowane w trzech wersjach:

– nagranie w wersji dwujęzycznej,

– nagranie w wersji angielskiej,

– nagranie w wersji polskiej.

Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę.

W każdej książce s serii  znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3).

Przygody zwierzaków od A do Z. An Alphabet of Animal Adventures w wersji dwujęzycznej dla dzieci

Zwierzaki od A do Z to zbiór opowiadań, których bohaterami są zwierzęta.  Ciekawe teksty i w dodatku bogato ilustrowane wprowadzają dziecko w przygodę nie tylko z fabułą wydarzeń jak i z językiem angielskim.  A musicie wierzyć, że nie są to nudne i banalne opowieści. Czy znacie np. mrównika i jego zwyczaje? Albo dlaczego żyrafy mają tak długą szyję? Gdzie poszybowała śpiąca małpka? Co zjadł głodny sęp?

Sięgnijcie  po Przygody zwierzaków od A do Z. An Alphabet of Animal Adventures w wersji dwujęzycznej dla dzieci. W 26 opowieściach aż roi się od słówek, zwrotów i ciekawostek o zwierzętach (dodatkowo wydanie zawiera krótkie opowieści z gatunku informacji o zwierzętach). Czytajcie dowolnie o zwierzęciu które wybierzecie. Przy okazji ćwicząc także alfabet. Dodatkowym atutem opowiadań jest morał lub puenta, która jest wartością dodaną książki. Opowieści o wartościach jak miłość, dobroć, zaradność, bycie pomocnym, przyjaźń, wytrwałość.

Dwie wersje językowe tekstu stanowią świetną bazę do nauki j. angielskiego.

Każda historyjka kończy się zestawem różnorodnych:

 – ćwiczeń językowych,

 – wykreślanek,

 – krzyżówek,

 – ciekawostek językowych i przyrodniczych.

Do książki możesz pobrać bezpłatne nagranie. Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę.

Historie zwierząt w wersji audio zostały przygotowane w trzech wersjach:

 – nagranie w wersji dwujęzycznej,

 – nagranie w wersji angielskiej,

 – nagranie w wersji polskiej.

O autorce: Kinga White urodziła się w Warszawie i ukończyła język angielski na Uniwersytecie Warszawskim oraz grafikę w London Metropolitan University. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii i zajmuje się projektowaniem graficznym dla wydawnictw, międzynarodowych biznesów i brytyjskiej administracji rządowej. Za swoje prace otrzymała kilka nagród.

The Tale of Peter Rabbit w wersji dwujęzycznej dla dzieci

Dawno, dawno temu były sobie cztery małe króliczki: Flopsy, Mopsy, Cottontail i Peter…
Poznaj Piotrusia – jednego z najbardziej niesfornych i ciekawskich bohaterów uroczej historii. Synek pani Królikowej uwielbia psoty! Sprawdź, jak się skończy jego wizyta w ogrodzie groźnego pana McGregora.

Piękna i bardzo interesująca opowieść o Piotrusiu Króliku.  Pełna przygód, zwrotów akcji, niespodziewanych spotkań i wydarzeń. Opowieść o króliku w drodze. Gdzie podąża i czy uda mu się dotrzeć do celu? Bardzo wciągająca opowieść na pewno Wam się spodoba a dwujęzyczna wersja sprawi, że lektura będzie także nauką języka angielskiego.
Książka stanowi znakomitą pomoc edukacyjną, dając dziecku dobre podstawy do nabycia umiejętności czytania angielskich tekstów ze zrozumieniem. Tekst został podzielony na kilka części po których znajdziemy:
  – wykreślanki,
  – krzyżówki,
  – zagadki,
  – ciekawostki przyrodnicze.

Do książki dołączono oczywiście bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu książki. Dzięki czemu można czytać jednocześnie słuchając nagrania i utrwalać wymowę.

Moja ulubiona książka z trzech opisanych i w dodatku przepięknie zilustrowana! Zdecydowanie polecam dzieciom młodszym jak i starszym oraz młodzieży, która chce szlifować język angielski.
O autorach:
Beatrix Potter
 – angielska ilustratorka i autorka książek dla dzieci. Napisała 22 opowiastki, które cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem. Współautorka książek do nauki języka angielskiego
i słowników.

Grzegorz Komerski – absolwent filozofii, tłumacz, współautor książek do nauki języka angielskiego. Prowadzi blog poświęcony historii języków i etymologii.

Trzy propozycje od wydawnictwa POLTEXT. Książki dwujęzyczne do nauki j.angielskiego z nagraniem audio i ćwiczeniami. Ciekawe, bardzo ładnie wydane i niesamowicie edukacyjne! Serdecznie polecam i na pewno pokażę więcej tytułów  z kategorii nauki języka angielskiego dla dzieci i młodzieży! Warto!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *