Cześć! Mieszkasz na Ziemi? To tak jak 7 miliardów ludzi. Poznaj sześcioro z nich i sprawdź jak mija im dzień. Pełna humoru zabawa w wyszukiwanie oraz obserwacje zmian na ziemi z perspektywy kosmosu. Wszystko w zaledwie kilka godzin! Dwie Siostry zapraszają w podróż dookoła świata! Gotowi?

20190320_2219161801487398-1024x768 Cześć, Ziemio! Szalona podróż w jeden dzień dookoła świata! Dwie Siostry.
 • Cześć, Ziemio!
 • tekst i ilustracje: Anna Fiske
 • tłumaczenie: Aleksandra Grobelna
 • oprawa twarda
 • Wydawnictwo Dwie Siotry
 • Seria: Cześć, świecie!
 • 36 str.
 • kategoria wiekowa 3+
 • Do kupienia TUTAJ

Humor łączy się z absurdem. Estetyka wydania z nieco karykaturalną oprawą graficzną. Powaga stref czasowych, kontynentów, przestrzeni kosmicznej to dodatkowy argument nad zakupem książki. Ale od początku! Cześć, Ziemio! To nieco zwariowana propozycja dla wielbicieli wyszukiwanek. Na kolorowych ilustracjach obserwujemy jeden dzień z życia wybranych bohaterów. Akcja dzieje się w ciągu jednej doby. Na kolejnych stronach obserwujemy następstwo stref czasowych i czasu, akcji wydarzeń oraz szczegóły z życia mieszkańców Ziemi.

20190320_2219161801487398-1024x768 Cześć, Ziemio! Szalona podróż w jeden dzień dookoła świata! Dwie Siostry.
 • W Mogadiszu jest 8.00
 • W Cennaju jest 10.30
 • W Norylsku jest 12.00
 • Sprawdź co robią Twoi bohaterowie! A jaka jest teraz godzina w Buenos Aires? Sprawdź jak zmienia się oblicze Ziemi z godziny na godzinę.

Autorką i ilustratorką lektury jest Anna Fiske. Ta norweska pisarka, ilustratorka i rysowniczka ukończyła Akademię Sztuk Plastycznych, Rzemiosła i Wzornictwa w Sztokholmie. Jej grafiki pełne są prostoty. Charakterystyczne kształty przypominają nieco grafiki, które zmalowało dziecko.  

Publikacja składa się z 36 stron w wielkoformatowym wydaniu. Na każdej stronie znajdziemy pytania oraz krótki komentarz, zachętę do rozmyślań. Dodatkowo w wielu miejscach widzimy godzinę jak aktualnie wybiła na zegarku w danym miejscu na Ziemi. Warto śledzić postacie, przedmioty na poszczególnych kartach, bawić się w zgadywanie, wyszukiwanie czy układać historie o losach naszego wybranego bohatera.

Publikacje polecam od około 3 roku życia. Zdecydowanie spodoba się także starszym dzieciom, które lubią zabawę w wyszukiwanie.  Książka gwarantuje powroty. Ilość elementów i frajda jaką mają dzieci podczas czytania gwarantuje częste powroty. Nie wymaga umiejętności czytania. Łatwo łączy pokolenia czy pozwala grupce dzieci na spędzenie czasu podczas wspólnej zabawy.

Publikacja pobudza dziecięcą wyobraźnie, stymuluje zmysły i pozwala świetnie bawić się poznając przy tym różnorodność życia na Ziemi! Czas płynie a ludzie mają swoje zwyczaje, zajęcia, przyjemności i obowiązki. Dzieci, dorośli, ptaki , UFO czy czarownica – kogo jeszcze spotkacie? Wprost nie można oderwać oczu – i o to w tym chodzi! Książka nawet dla najbardziej opornych czytelników! Sprawdź!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: