Czarny Kot, Biała Kotka to opowieść o fascynującej treści, kierowana dla najmłodszych czytelników. Prosta a jednocześnie tak rozwijająca i bardzo wyraźnie obrazująca różnice i podobieństwa, które pozornie nas dzielą.  Nagrodzona na Nati Leggere 2015 wydana w styczniu 2019 przez Naszą Księgarnię.

20190117_2127342116693569-300x225 Czarny Kot, Biała Kotka – o różnicach, które łączą. Nasza Księgarnia 01.2019.

  • Czarny Kot, Biała Kotka
  • Silvia Borando
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • Nasza Księgarnia
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 48
  • format: 200 x 230 mm
  • przedział wiekowy: 0-6
  • Do kupienia TUTAJ

 

Czarny Kot wychodzi z domu tylko w dzień. Lubi patrzeć na muchy i jaskółki.

Biała Kotka wychodzi z domu tylko w nocy. Lubi patrzeć na robaczki świętojańskie i gwiazdy.

Pewnego razu ich los się połączył! Między dniem a nocą spotkają się i… tutaj zaczyna się prawdziwa przygoda i niezwykła przyjaźń, która zaskoczy każdego czytelnika!

Aż pewnego razu – w miejscu między dniem a nocą – kocur i kotka nagle się spotykają. Co z tego wyniknie? Świat nie jest wcale czarno-biały, więc będziecie bardzo, ale to bardzo zaskoczeni…  tym bardziej, że nagle zrobi się wokół was pomarańczowo.

Czarny Kot, Biała Kotka to publikacja kierowana dla najmłodszych czytelników – w moim odczuciu z uwagi na papierowe kartki od około 2 lat do 6. Prosta opowieść i monochromatyczna kolorystyka o niezwykłym uroku oraz z bardzo zaskakującym finałem. Historia, która namacalnie opowiada o różnicach oraz pokazuje jak łatwo można je zmienić i w ten sposób poznać ciekawe osoby a może nawet się zakochać!

Trochę szkoda, że strony nie są trochę możniejsze – znając maluszki książka musi poczekać do około 2-3 lat. Jeśli macie dziecko, które delikatnie odchodzi się z książkami absolutnie polecam w każdym wieku. Kontrastowe ilustracje można pokazywać nawet niemowlakom! Miła opowieść, ciekawa fabuła i bardzo estetyczna wykonanie. Dwa kolory a taki przekaz! Uwielbiam takie minimalistyczne książki, które pokazują dziecku jednoznacznie na czym się skupić i uczą wartości, które warto posiadać jako dziecko czy dorosły!

Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia za wydanie Czarny Kot, Biała Kotka w Polsce!

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *