20190627_1308131106650352-768x1024 Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata. Nasza Księgarnia LATO 2019

Świat ptaków to ogromne królestwo tak bardzo fascynujące dzieci. Jest ich prawie 10 tysięcy gatunków a tajemnice ich świta już za chwile mogą być nam znane. Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata to książka nietypowa. Ogromny kalejdoskop ptactwa wszystkich lądów, miast, wsi, klimatów. Ciekawostki o wygładzie, sposobie życia oraz gry i zabawy na spostrzegawczość. Sporo informacji, które warto znać i takich, które zaskakują i bawią. Kalejdoskop kolorów i ciekawa oprawa graficzna autorstwa Asi Gwis.

  • Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata
  • Asia Gwis
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Asia Gwis
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 32
  • format: 230×310 mm
  • przedział wiekowy: 6-10

Ptaki – latają ponad naszymi głowami, ukrywają się w trudno dostępnych miejscach. Bywa, że są malutkie, innym razem wielkie i bardzo ciężkie. Kolorowe, czarne, szare, białe – każdy gatunek zna i podkreśla swoją specyfikę i odrębność. Ciężko spotkać je w naturze razem. Nie musimy podróżować po kontynentach, aby je wszystkie zobaczyć. Asia Gwis zebrała setki ptasich informacji oraz pierzastych wizerunków w jednym miejscu. Jest to publikacja: Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata.

Chociaż książka szokuje kolorami i na pierwszy rzut oka jest bardzo chaotyczna po chwili odsłania swój porządek. A jest nim ptasie królestwo. Najpierw wyruszamy w egzotyczne lądy, dalej poznajemy informacje o biologii ptaków,  przyglądamy się ptasim dziobom. Dalej wędrujemy w inne tereny: lasy, do miasta, na wieś, nad Amazonkę, do Antarktyki, nad wodę. Wszędzie tam widzimy dziesiątki ptaków. Każdy z nich został nazwany i szczegółowo przedstawiony przez autorkę.  Nie zabraknie także ptasich zwyczajów i rozważań o jajku.

Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata to zbiór ciekawostek i faktów o ptakach, w kolorowym wydaniu.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: