Po sukcesie LITERKOWEJ KSIĄŻKI, nadszedł czas na CYFERKOWĄ KSIĄŻKĘ! Anna Samamon stworzyła ręcznie cyferki, które wraz z Alicją Krzemik trafiły na karty książki. Grube, kartonowe strony kryją edukacyjne wiersze i ilustracje. Znajdziemy w nich cyfry! Konkretnie nazwane i symbolicznie przedstawione jako elementy wyposażenia pokoju dziecka. Zapraszam do spotkania z rewelacyjną książką matematyczną dla dzieci od najmłodszych lat.

wp-1616954638806-768x1024 Cyferkowa książka – Anna Salamon. Nasza Księgarnia WIOSNA 2021
  • Alicja Krzanik, Anna Salamon
  • ilustracje: Anna Salamon
  • Wiek: 0-6
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Liczba stron: 40
  • Wymiary: 205 x 250 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Poznajcie Franka, jego rodziców i dwa psy. Wybierzemy się z nimi nad morze, na spacer, odwiedzimy ich w domu… A to co? W pustym pokoju pojawił się regał. Zapełnimy go razem? Miś, dwie filiżanki, trzy samochody…

Tak w skrócie możemy opowiedzieć o czym jest książka. Dokładnie bowiem jest to opowieść o cyferkach, które są w naszym codziennym życiu dookoła. Na każdym kroku bowiem możemy spotkać cyfry, których odkrywanie jest świetną zabawą. Wierszyk i rewelacyjne ilustracje w tym pomogą. Autorka zadbała, aby stworzyć je własnoręcznie i w ten sposób wydać niepowtarzalne dzieło, które zasługuje na oklaski. Jako fanka pracy ręcznej i znawca książek dla dzieci (I nie tylko) powiem z całą pewnością – to bardzo dobra książka!

 Zabaw z książką to także nauka i zabawa w jednym miejscu. Książka zaprasza do liczenia, nazywania, zapisu cyfrowego liczby.  Dzięki pięknym włóczkowym ilustracjom i zabawnym wierszykom nauka matematyki to świetna zabawa! Wielkoformatowe ilustracje i solidne wydanie sprawdzi się już dla najmłodszych dzieci, które stopniowo będą do książki wracać i ją uzupełniać o szerszy kontekst, trwały ślad pamięciowy. Matematyka jest dookoła nas. Wystarczy się rozejrzeć. Piękna książka w swej fabule zachęca dziecko do nazywania matematycznego zapisy cyfry poprzez kolory i wiersze.

Zdecydowanie warto sięgnąć i podarować dzieciom okazję do nauki poprzez zabawę! Matematyka w CYFERKOWEJ KSIĄŻCE ukryta jest w zabawie! A nauka następuje niemal sama!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *