Atlas zwierząt i ich domów. Stworzony przez utalentowaną rysowniczkę Emilię Dziubak. Najciekawsze dokonania zwierząt na dopracowanych do największego szczegółu ilustracjach. Drobiazgowe, dokładne, kolorowe i bardzo brązowe. Absolutnie fascynujące budowle: domy, altanki, pajęcze sieci, gniazda, kopce, tratwy, nory.  Zobaczmy je z bliska i w bezpiecznych warunkach! Co budują zwierzęta? Emila Dziubak. NASZA KSIĘGARNIA

  • Co budują zwierzęta
  • Emilia Dziubak
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Emilia Dziubak
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 64
  • format: 280 x 340 mm
  • przedział wiekowy: 6-10
  • Do kupienia TUTAJ
co_buduja_zwierzeta_1 Co budują zwierzęta? Emila Dziubak. NASZA KSIĘGARNIA 2020 JESIEŃ 6+

Jestem ogromną fanką ilustracji Emilii Dziubak. Jest dokładność, obserwacja przyrody, swoboda operowania kolorem i znajomość tematu zawsze mnie zachwyca. Tym razem na warsztat autorka wzięła zwierzęta i ich wytwory architektoniczne. W publikacji, która rozmachem zasługuje na miano atlasu dokładnie przedstawia sylwetki wielu zwierzaków i ich dzieła. A jest co oglądać. Zwierzaki zadbały, aby przedstawione elementy były użyteczne, pojemne i przystosowane do swoich potrzeb. Jakie to zwierzęta? Co budują?

Budowle: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe.

Wśród licznych przykładów znalazły się między innymi: gniazdo uszyte przez krawczyka, gniazda ze śliny, jedna z największych ptasich budowli, czyli kopiec lęgowy nogala zmiennego, spiżarnia dzięciura żołędziowego, ogromna konstrukcja tkaczy towarzyskich, altanka ogrodnika brunatnego, papierowe gniazdo osy pospolitej, gniazdo pszczół i innych owadów, kopce mrówek, ale również mosty i tratwy mrówek legionistek, termitiery, pułapki pająków, kawalerki larw chruścików, rozbudowane nory golców piaskowych, żeremia bobrów, krecie tunele i wiele innych.

Lista dokonań i tym samym zawartość książki jest długa, dokładna i skrupulatnie przedstawiona. Zwierzęta dbają o swój komfort. Budują z solidnych i dostępnych materiałów. Drzewa i drewno, skały i kamienie, mchy i porosty, muszle, ślina, pióra, pajęczyny, błoto, liście. Można by wymieniać! Pobawcie się z dziećmi w budowanie domków! Absolutnie zabawa zachęca do śledzenia przyrody i namawia do podziwu zwierzęcych architektów.

Książka „ Co budują zwierzęta?”. Została wydana z dbałością o każdy detal. To wielkoformatowa, kolorowa publikacja, która stanowi idealny prezent dla młodego obserwatora świata. Zgodna z pedagogiką Montessori. Fascynujący świat zwierząt i doskonale uchwycone budowle, życie w gnieździe czy domu pod ziemią. Rewelacyjna i mądra książka dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *