Moi przyjaciele mają bardzo ciekawe zawody – dentystka, pilot, ogrodniczka, strażak, policjant, ratownik medyczny.  Pięć ciekawych opowiadań w jednym miejscu. Wspólnie z dziećmi śledzimy z dokładnością i wielkim zaangażowaniem, jak wygląda standardowy dzień  stomatologa, ogrodnika, policjanta, strażaka, górskiego ratownika medycznego. Ciekawe, kolorowe i bardzo wciągające opowiadania śladem zawodów dla dzieci w wieku 3-6 lat od Wydawnictwa Media Rodzina.

wp-1615753694485-989x1024 Ciekawe zawody moich przyjaciół Ralf Butschkow - Media Rodzina 3-6 +

Gdy będę dorosły zostanę… No właśnie kim? Tyle fascynujących zawodów – na co się zdecydować? Wspólnie z bohaterami opowieści wyruszamy w podróż w 5 miejsc. Pracują tam Panie i Panowie. Co robią? Co ich dzisiaj spotka? Jakie przygody i kogo spotkają w swoim codziennym dniu w pracy? Wyruszamy na przygodę, śladem ciekawych zawodów.

  • Czy zatem uda się umieścić wybity ząb w szczęce boksera? 
  • Jak wygląda kuchnia w samolocie?
  •  Jak z nasion wyrasta roślina?
  •  Ile metrów ma wąż strażacki? 
  • Jakimi pojazdami porusza się policja?
  • A ratownik medyczny?
wp-1615753694485-989x1024 Ciekawe zawody moich przyjaciół Ralf Butschkow - Media Rodzina 3-6 +

Tomik zawiera pięć popularnych historyjek o najchętniej czytanych przez dzieci zawodach. Cykl „Mam przyjaciela…” w serii Mądra Mysz prezentuje fakty dotyczące poszczególnych profesji oraz związanej z nimi problematyki np. technicznej, zaprezentowane zostały w pouczający i wesoły, bo w postaci zabawnych historyjek. Książki z tej serii bardzo prawdziwie, realistycznie i rzetelnie objaśniają nieznane obszary związane z poszczególnymi zawodami. Oczywiście możemy tutaj trochę wyszczególnić nieaktualnych informacji. Jednak nie są one rażące i dotyczą szczegółów jak pandemia czy e-dowody i braku konieczności prowadzenia auta z dokumentem prawa jazdy.  Seria jest jednak stosunkowo aktualna i absolutnie warta przeczytania, Czytając z ciekawskim życia przedszkolakiem będziecie śledzić 5 zawodów. Opowiadania odpowiadają na najczęstsze pytania dzieci. Piękne ilustracje, dialogi i przygody bohaterów sprawiają, że historie czytają się błyskawicznie. 

wp-1615753694485-989x1024 Ciekawe zawody moich przyjaciół Ralf Butschkow - Media Rodzina 3-6 +

„Mądra Mysz” to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi czy o małym Maksie, przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…” oraz natomiast technicznych szczegółów  szukać należy w cyklu „Maszyny i pojazdy” lub “Dawniej i dziś”.Seria wydawnicza:Mądra Mysz

Ilustracje:Ralf Butschkow

Przekład:Bolesław Ludwiczak

Format:192 x 192 mm

Rodzaj oprawy:twarda

„Ciekawe zawody moich przyjaciół” to mądra seria o pięciu popularnych wśród przedszkolaków profesjach. Mądre, wciągające i bardzo realistyczne opowiadania, które pokazują dzieciom szczegóły interesujących zawodów. Zdecydowanie dzieci uwielbiają realistyczne, pełne szczegółów, fachowych wyrazów i drobiazgowych ilustracji opowiadania. Mądre i pouczające historie w jednym miejscu. 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *