Puzzle progresywne to innowacyjne rozwiązanie dla dzieci w wieku 1-4 lata. Dzieci dopasowują kafelki puzzli do samo korygującej szkatułki, która pomaga w poprawnym wykonaniu zadania. Każda układanka to coraz większa grafika i coraz większe zwierze. Seria Carotina Baby to seria Lisciani – włoska jakość, produkcja i wykonanie. Zabawa i nauka w jednym.

20180712_0859461467972603-300x225 Carotina Baby - 9 Progresywnych Puzzli Małe Zwierzątka od Dante

Puzzle to zabawa, którą uwielbiają dzieci w każdym wieku. Tym razem propozycja dla najmłodszych entuzjastów kolorowych układanek. Carotina Baby 9 Progresywnych Puzzli to zestaw trwałych kafli, które po złożeniu tworzą sylwetki barwnych zwierząt. Każda z dziewięciu układanek ma swoje indywidualne miejsce na specjalnej samokorygującej szkatułce. Zadaniem dziecka jest ułożenie puzzli wewnątrz szkatułki we właściwym układzie, od najmniejszego do największego.

20180712_0859461467972603-300x225 Carotina Baby - 9 Progresywnych Puzzli Małe Zwierzątka od Dante

Załączona szkatułka idealnie mieści wszystkie elementy. Jest również doskonałą pomocą wspierającą samodzielność dziecka w układaniu puzzli. Specyficzny układ puzzli wewnątrz podpowiada dziecku czy element został ułożony we właściwym miejscu. Już roczne dziecko uczy się nawyku autokorekty, rozwija zdolności manualne, rozwija koordynację ręka-oko, selekcjonuje materiał i dopasowuje elementy do całości. Puzzle progresywne to także świetna zabawa.

Puzzle podzielone zostały na 1,2,3,4 oraz  5 elementów o prostych krawędziach. Grafiki przedstawiają zwierzęta – jeden z ulubionych motywów dziecięcych. Dodatkowo zwierzęta zostały ułożone w kolejności równej wielkości zwierzęcia w rzeczywistości. Pierwszy element to wizerunek kurczaka, kolejny to mały żółw, dalej wiewiórka, kot, pies, panda, lew, niedźwiedź i największa układanka to rekordzista w świecie zwierząt tj. słoń. Grafiki cieszą oko, a indywidualna wielkość oraz odmienne kolory i tło pozwalają dziecku na łatwą selekcję właściwych elementów.

Puzzle progresywne to doskonały pomysł na prezent dla dzieci w wieku 1-4 lata. Już nawet roczne dziecko będzie zdolne ułożyć samodzielnie najmniejsze puzzle dzięki samokorygującej szkatułce. Zabawa spowoduje, że z biegiem dni maluszki staną się ekspertami od układania puzzli i będą potrafiły ułożyć je nawet bez korzystania z żadnej pomocy.

Wspólnie z moja 15-miesieczną córką spędzamy rodzinne chwile przy zabawie z puzzlami Carotina Baby. Z radością obserwuję, jak moja córka dopracowuje precyzje ruchów rączki oraz odkrywa nowe zwierzątka na samodzielnie ułożonych  puzzlach. Szufladka służy nam również do zdejmowania ułożonych wcześniej puzzli i odkrywania pod nimi kolejnych warstw. Świetna zabawa i nauka w jednym.

20180712_0859461467972603-300x225 Carotina Baby - 9 Progresywnych Puzzli Małe Zwierzątka od Dante

Dystrybutorem zabawek z serii Carotina Baby jest Dante

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *